Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859507 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

O KSIĄŻCE w Filii nr 4 – relacja

04-05-2016

O KSIĄŻCE –

Filia nr 4

 

23 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto międzynarodowe zostało ustanowione przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Data ta została wybrana jako symboliczna dla literatury światowej – stanowi ona bowiem dzień urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy, tj.: Miguela de Cervantesa, Wiliama Szekspira, Mauricea Druona czy Vladimira Nabokova. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, dniu imienin Świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

 

Dla upamiętnienia tegoż święta, 22 i 26 kwietnia 2016 r., Filia nr 4 zorganizowała cykl spotkań dla najmłodszych czytelników z Przedszkoli Publicznych nr 18 i 22 w Rzeszowie. Dzieci zapoznały się pokrótce z historią Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podczas prezentacji dowiedziały się jak długi jest etap powstawania każdej książki, w jaki sposób trafia ona do rąk odbiorcy, czyli jaką drogę przebywa od pisarza do czytelnika. Omawialiśmy również jak należy dbać o książeczki, aby nam służyły jak najdłużej i cieszyły się dobrą formą.

 

Poprzez zabawy animacyjne, zgaduj-zgadule oraz prezentację bardzo bogatej literatury przedszkolaki uświadomiły sobie jak ważną rolę odgrywa w ich życiu książka, że warto sięgać po nią zarówno w chwilach radości, jak i smutku, i zawsze mogą liczyć na zaprzyjaźnioną bibliotekę.

Barbara Ślęzak

___________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: