MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2015

BAJKI Z KRAJU MIKOŁAJÓW w Filii nr 4 – relacja

21-12-2015

BAJKI Z KRAJU MIKOŁAJÓW –

Filia nr 4

Na ostatnim w tym roku, grudniowym spotkaniu Bajkowego Klubu Malucha, najmłodsi czytelnicy Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie udali się do bajkowej krainy Świętego Mikołaja. Ze stałymi bywalcami klubu czytelniczego w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy ogólnomiejskiego konkursu literacko-plastycznego „Mikołajki w świecie bajki”, razem z Rodzicami. Biblioteka w tym dniu została udekorowana najciekawszymi pracami inspirowanymi świątecznymi tekstami oraz ilustrowanymi bajkami dla dzieci.

Przewodnikiem po magicznym miejscu była Ula Sobol – dziennikarz „Gazety Codziennej Nowiny”. Uczestnicy w dużym skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali bajki Astrid Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Wszystkie dzieci na całym świecie z zapałem pomagają w świątecznych przygotowaniach – pieką pierniczki, przyozdabiają choinkę, kupują prezenty, dlatego treść bajki była im szczególnie bliska i refleksyjna.

Na zakończenie świątecznego spotkania Monika Ohar-Pawiak – z-ca dyrektora WiMBP w Rzeszowie, wspólnie z Danutą Hulek – kierownikiem Filii nr 4 WiMBP w Rzeszowie i Panią Mikołajową, wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i wyróżnienia konkursowe. Komisja konkursowa oceniała 66 prac, przyznano 13 nagród i wyróżnień:

I. Nagroda – Aleksandra Leniar, Mikołaj Różański, Laura Weselak

II. Nagroda – Anna Sabo, Lena Sobol, Dominika Wójcik

III. Nagroda – Maja Głogowska, Martyna Lewicka

Wyróżnienia Filii nr 4 otrzymali: Tomasz Bis, Maria Jarochowicz, Julia Madej, Liliana Mądrala, Patrycja Pieniążek.

Biblioteka składa podziękowania sponsorowi pierwszej nagrody firmie Kampanie SEO-Pozycjonowanie Stron z siedzibą w Gorzycach (www.kampanieseo.pl) oraz wszystkim uczestnikom Bajkowego Klubu Malucha, za udział w comiesięcznych spotkaniach z książką. Gratulujemy również zwycięzcom konkursu i zapraszamy do współpracy w organizacji kolejnych inicjatyw kulturalnych.

Danuta Hulek

____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.