Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

BYĆ KOLOROWYM MOTYLEM w Filii nr 4 – relacja

04-12-2015

BYĆ KOLOROWYM MOTYLEM –

Filia nr 4

„Być kolorowym motylem” to temat spotkań edukacyjnych z elementami biblioterapii skierowanych do młodzieży specjalnej troski. Biblioteka przygotowuje i realizuje na życzenie uczestników i nauczycieli, m.in. zagadnienia związane ze światem przyrody. Od października do grudnia 2015 r. /12 października; 12, 18, 20 listopada; 2 grudnia/ gościliśmy w Filii nr 4 kilka klas z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie.

Na spotkaniach zostały zaprezentowane kolorowe albumy, książki popularnonaukowe z programu Priorytet 2/2014. Wykorzystano również wiele kolorowych rekwizytów oraz opowiadanie „Bardzo głodna gąsienica Eric Carle”. Zaproszona młodzież specjalnej troski zapoznała się z ciekawostkami z życia motyli, ich wyglądem, etapami powstawania i rolą, jaką pełnią w ekosystemie. Motyle są częstym motywem przewodnim wielu bajek dla dzieci, dlatego zajęcia urozmaicono tekstami z literatury beletrystycznej, zabawami plastycznymi, kolorowymi puzzlami i bajkowymi zagadkami.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. UNICEF na spotkaniach nabywali nowych umiejętności w zakresie czytania, liczenia, wyrażania myśli, świadomości otaczającego świata i ulubionych przez nich zjawisk związanych z rozumieniem i poszanowaniem świata roślin i zwierząt.

Danuta Hulek

_____________________________________________________________________________________