MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2014

BAJKOWY KLUB MALUCHA w Filii nr 4 – posumowanie za rok 2014

22-12-2014

BAJKOWY KLUB MALUCHA

- posumowanie za rok 2014

- Filia nr 4

BAJKOWY KLUB MALUCHA rozpoczął działalność w 2013 r. odpowiadając na potrzeby czytelnicze dzieci do lat 6. oraz ich rodziców i opiekunów. Integruje czytające rodziny zainteresowane rozwojem intelektualnym i emocjonalnym własnych dzieci. Comiesięczne spotkania edukacyjno-kulturalne i biblioterapeutyczne organizują bibliotekarze i rodzice na podstawie tekstów literackich dedykowanych najmłodszym dzieciom. Własne pomysły realizowały również: Ula Sobol – dziennikarz „Gazety Codziennej Nowiny” oraz Aneta Kocaj – artysta plastyk z Teatru Maska w Rzeszowie.

W 2014 r. zaproponowano następujące tematy:

16 stycznia 2014 r. – „Na tropie smerfów” – głośne czytanie bajek, pogadanka, zabawy animacyjne i plastyczne w pod kierunkiem Uli Sobol – dziennikarki „Gazety Codziennej Nowiny”.

20 lutego 2014 r. – „Jak kolory się kłóciły” – wszystko o tęczy – głośne czytanie bajek i wierszy, konkursy literackie i zabawy plastyczne.

13 marca 2014 r. – „W krainie księżniczek, królewiczów, rycerzy i wielkiego balu” – warsztaty tworzenia kukiełek, cz. 1 pod kierunkiem Anety Kocaj – artysty plastyka z teatru Maska w Rzeszowie.

10 kwietnia 2014 r. – „W krainie księżniczek, królewiczów, rycerzy i wielkiego balu” – głośne czytanie bajek, aranżacja sceny, przygotowanie małych artystów do interpretacji czytanych bajek pod kierunkiem Uli Sobol.

22 maja 2014 r. – „Jak wyczarować kukiełkowe stworki?” – warsztaty tworzenia kukiełek, cz. 2  pod kierunkiem Anety Kocaj – artysty plastyka z Teatru Maska w Rzeszowie.

26 czerwca 2014 r. – „Duzi i mali robią przedstawienie” – wspólne teatrowanie, przygotowanie profesjonalnej sceny, zabawa z pacynkami i lalkami, inscenizacja bajki Barbro Lindgren – „Ładnie, Bolusiu!” pod opieką merytoryczną Uli Sobol.

18 września 2014 r. – „Czytajmy Makuszyńskiego” – zapoznanie z twórczością pisarza, głośne czytanie fragmentów bajek, zabawy animacyjne, zagadki, wirtualna podróż po świecie z Koziołkiem Matołkiem.

30 października 2014 r. – „O duchu, który się bał” – głośne czytanie bajek o bajkowych duszkach i czarownicach w wykonaniu dziennikarki Uli Sobol, zabawy animacyjne, zajęcia plastyczne, słodkie niespodzianki.

27 listopada 2014 r. – „Miś bajkowy bohater” – zabawy z bajką, głośne czytanie, prezentacja bajek o misiach, konkursy literackie, kalambury i słodkie niespodzianki.

18 grudnia 2014 r. – „W bajkowej krainie cudów” – opowiastki o Bożym Narodzeniu, głośne czytanie, rozmowy o polskich tradycjach, świąteczne wyklejanki i słodkie niespodzianki.

Bajkowy Klub Malucha zyskuje coraz więcej przyjaciół i sympatyków wśród najmłodszych czytelników i ich rodziców. Organizowanie wolnego czasu z książką przynosi wiele pozytywnych efektów wychowawczych, buduje więzi rodzinne i międzypokoleniowe, uczy współdziałania w grupie, rozwija wyobraźnię i tworzy pozytywny obraz biblioteki.

oprac. Danuta Hulek

________________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.