Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18530055 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2014

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – PRIORYTET 2/2014 w Filii nr 4 – relacja

05-12-2014

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – PRIORYTET 2/2014

- Filia nr 4 

 

W celu zwiększenia czytelnictwa, mając na uwadze kształtowanie nawyku czytania, Filia nr 4 WiMBP w Rzeszowie we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie włączyła się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2/2014. Uwzględniając potrzeby czytelnicze młodzieży specjalnej troski ze szkoły podstawowej i gimnazjum, funkcjonujących w ramach Zespołu Szkół, biblioteka zakupiła ze środków przyznanych w ramach programu Priorytet 2/2014 582 egz. książek na wartość 10 000 złotych. Wśród zakupionych publikacji dominują albumy, książki bogato ilustrowane, trójwymiarowe, dźwiękowe, o nietypowych kształtach. Informacja o tych publikacjach, adresowanych głównie do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat z Zespołu Szkół im. UNICEF, znajduje się na elektronicznej tablicy ogłoszeń w formie spisu z kolorowymi okładkami i opisami bibliograficznymi, na specjalnie przygotowanym regale i kąciku bibliotecznym, tak by odbiorcy o szczególnych możliwościach percepcji mogli bez trudu skorzystać z propozycji biblioteki.

 

Warunkiem przyznania wnioskowanych środków było przeprowadzenie wielu imprez bibliotecznych, lekcji i zajęć biblioterapeutycznych z partnerską szkołą. Były to 3 cykle:

– „Oglądamy, szukamy, czytamy” („Bestsellery biblioteki, wycieczki”),

– „Za ścianą zaczarowaną” („Bezpieczeństwo – Co to takiego?”, „Tajemnice Klubu »Dobre maniery«”, „Myślanki o domu”, „Strachy na Lachy!”),

– „Biblioteka uczy, bawi, informuje” („Skąd ta muzyka?”, „Bajkowa jesień”, „To jest mój kraj”, „Andrzejki”).

 

Do wspólnych działań przy realizacji projektu zostały zaangażowane wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie. W 25 spotkaniach wzięło udział 169 uczestników. Zrealizowane zadania zaowocowały dalszą współpracą i przygodą z książką tej szczególnej grupy dzieci specjalnej troski z klas 4-6 szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.

 

oprac. Danuta Hulek

______________________________________________________________________________________

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: