Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2013

POZNAJEMY NASZE MIASTO - wędrówki śladami twórczości regionalistów

18-01-2013

POZNAJEMY NASZE MIASTO

- wędrówki śladami twórczości regionalistów

Bibliotekarze zainspirowani twórczością Macieja Penara, Marka Czarnoty i Stanisława Kłosa zorganizowali spotkania edukacyjne i literackie w dniach 02.01., 08.01., 15.01.2013 r. dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF oraz dzieci z Przedszkola Nr 20 w Rzeszowie.

Przewodnik dla najmłodszych napisany przez M. Penara pt. „Gustaw-miś wędrowiec z wizytą w Rzeszowie” w formie zabawnej, wierszowanej bajki, wzbogacony kolorowymi fotografiami, „Podania, legendy i opowieści z Rzeszowa i okolic” M. Czarnoty oraz ilustrowany przewodnik Stanisława Kłosa pt. „Rzeszów” stanowiły bazę do rozmów, edukacyjnych zabaw, historycznych i turystycznych zagadek.

Młodzież specjalnej troski i najmłodsi uczestnicy zajęć wykazali się wiedzą o Rzeszowie, chętnie rozwiązywali turystyczne zagadki, uczestniczyli licznie w proponowanych zabawach literackich i plastycznych. Spotkania wzbogaciły i utrwaliły wiedzę o stolicy regionu, uświadomiły również bogactwo i różnorodność zbiorów naszych bibliotek.

_______________________________________________________________________________________________