Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821366 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2012

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Filia nr 4

24-05-2012

PASOWANIE NA CZYTELNIKA
w Filii nr 4

           

            „Uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą! Przyrzekamy!”

 

Do grona miłośników książek i biblioteki, w dniach 16 i 23 maja 2012 r.  Filia 4 WiMBP w Rzeszowie przyjęła  6.latków z Przedszkoli Nr 18 i 20 w Rzeszowie.

Pasowanie poprzedziły zajęcia w bibliotece, wspólne zabawy z książką połączone z nauką m.in. „Pierwsze spotkanie w Krainie Duszka Książkouszka”, ”Motyw lata w literaturze dla dzieci”, „Królestwo bajkowej jesieni”, „Polskie symbole narodowe”, „Bajkowe spotkania ze Św. Mikołajem”, „W królestwie Pani Zimy”, „Opowiadają, choć ust nie mają”, „Bajkowy świat dziecięcych emocji”, „Wiosenna wierszoteka”, „Tylko to piękne, co ponad siły” ,„Było sobie raz jajko..- polskie tradycje wielkanocne”, „O książce”.

Uczestnicy spotkania czytają i szanują książki, wiedzą jak należy zachować się w bibliotece, znają regulamin wypożyczalni i czytelni. W dniu pasowania rozwiązali przygotowane dla nich zadania, wykazali się znajomością bajek i baśni, zapoznali się z prośbami książki, następnie złożyli uroczyste ślubowanie.
 

Po słowach uroczystej przysięgi każdy z nich został pasowany piękną bajką na przyjaciela i czytelnika biblioteki publicznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe karty czytelnika oraz książeczki Wiesława Drabika na zachętę do czytania, zgłębiania i poszukiwania wiedzy.    

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: