Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821816 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2012

TYDZIEŃ BIBLIOTEK pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze" w Filii nr 4

17-05-2012

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK w FILII 4

„Biblioteka ciągle w grze”

 


          Ogólnopolska akcja Tygodnia Bibliotek zainicjowana w 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich promująca książkę i czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy jest również doskonałą okazją do podkreślenia roli Filii 4 w lokalnej społeczności. Nasza biblioteka odpowiada na wyzwania współczesności, przestaje być tylko i wyłącznie zbiorem książek, oferuje swoim czytelnikom dostęp do internetu, gromadzi filmy i audiobooki, posiada elektroniczne systemy wyszukiwania i udostępniania zbiorów, promuje nowy  wizerunek  biblioteki jako ośrodka informacji, miejsca przyjaznego  spotkaniom z ciekawymi ludźmi.
 

7 maja Tydzień Bibliotek rozpoczęła „Bajkowa olimpiada”. Gry i zabawy animacyjne ze znanymi bajkowymi postaciami, sportowo-literacka rywalizacja dzieci z Przedszkola nr 22 w Rzeszowie podkreśliła motyw sportu w literaturze zgodnie z hasłem tegorocznego święta bibliotek połączonego z wydarzeniami sportowymi EURO 2012. 
    

Spotkania w dniach 08 i 15 maja zdominowały „Konkurencje ministrów” na motywach utworu Janusza Korczaka "Król Maciuś I" z udziałem uczniów ZSS im. UNICEF w Rzeszowie. Poważny w swojej wymowie utwór znanego pisarza i obrońcy dzieci, zaprezentowano przez włączenie do programu spotkań zabaw animacyjnych, plastycznych i zręcznościowym, podkreślając tym samym sylwetkę artystyczną Korczaka oraz  jego dokonania dla literatury i pedagogiki.
 

Kolejny dzień to prezentacja czytelnika naszej biblioteki Józefa Woźnika i jego pasji tworzenia maleńkich eksponatów związanych z rzemiosłem i pracą na podkarpackiej wsi pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. Wystawę odwiedziło kilkadziesiąt osób, przedstawicieli różnych pokoleń czytelników /dzieci z Przedszkola nr 20, 22, uczniowie ZSS im. UNICEF, rodziny czytelników/. Wielu z nich powróciło na krótką chwilę do czasów dzieciństwa, dla pozostałych była to swoista lekcja historii.
 

14 maja 2012 r. dzieci Przedszkola nr 20 w Rzeszowie uczestniczyły w wielu konkursach literackich pod wspólnym hasłem „Bajkowa olimpiada”.  
 

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w naszej Filii „zagrała przedszkolna orkiestra”. Uczniowie ZSS im. UNICEF w Rzeszowie, kończący edukację szkolną uczestniczyli w występach małych artystów z Przedszkola Nr 22 , którzy zainspirowani utworem A. Wacławskiego i K. Bayera do muzyki P. Wojtasiewicza pod tym samym tytułem wcielili się w rolę muzyków i dyrygentów.
 

Nasza biblioteka na czas swojego święta w szczególny i niecodzienny  sposób zaakcentowała swoją obecność i znaczenie dla różnych pokoleń czytelników lokalnej społeczności. Odpowiadając na wyzwania  współczesności,  uczestniczy w różnych formach popularyzacji biblioteki ,  jest „ciągle w grze.
 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: