Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821314 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2012

Filmowa kolekcja WOJCIECHA JAMY w Filii nr 4

25-04-2012

 

Wojciech Jama i jego kolekcja
„Czterej pancerni i pies” w Filii nr 4

 

                Wojciech Jama – znany  kolekcjoner, pomysłodawca i twórca Muzeum Dobranocek w Rzeszowie był gościem honorowym Filii 4. W dniu 24 kwietnia 2012 r. zawitał  do biblioteki z okazji  Światowego  Dnia Książki i Praw Autorskich ze zbiorem pamiątek inspirowanych książką Janusza Przymanowskiego „Czterej pancerni i pies” i jej ekranizacją autorstwa Stanisława Wohla - kierownika artystycznego Zespołu Filmowego „Syrena”.
Wiernymi słuchaczami byli uczniowie klas 5. Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie wraz z opiekunami.


Serial pod tym samym tytułem okazał się świetnym filmem przygodowym. Trafiał na okładki podręczników szkolnych, komiksów, kartek pocztowych, muzycznych, przezroczy, zabawek, breloczków, odpustowych gadżetów, maskotek, koszulek, słodyczy. Stał się natchnieniem wielu poetów, a młodzieży męskiej proponował gotowe scenariusze zabaw podwórkowych. Wywoływał wiele emocji, którym uległ również nasz gość i postanowił zgłębiać ten temat przez wiele lat. Założył wirtualne muzeum „Czterech pancernych i psa”, gdzie umieścił  i opisał większość swoich zbiorów. Młodzi uczestnicy spotkania pilnie wsłuchiwali się w opowieści W. Jamy, zainteresowani prezentowanymi eksponatami, szczególnie wojskowymi gadżetami, które mogli zobaczyć w rzeczywistości.. Kultowy film „Czterej pancerni i pies” nie był im obcy a wizyta kolekcjonera była dla nas wszystkich wielką niespodzianką.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: