MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie z PAWŁEM BERĘSEWICZEM - Filia nr 4

14-06-2011

FILIA 4

V PODKARPACKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

10 czerwca 2011 r. w Filii 4 WiMBP  przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie odbyło się spotkanie z twórcą książek dla dzieci i młodzieży –  Pawłem Beręsewiczem.

Autor wielu publikacji z dziedziny prozy dziecięcej, literatury popularnonaukowej  a także poezji przybył do nas z Warszawy.  Książki wydaje  zaledwie od 2004 r.,  a już otrzymał wiele nagród i wyróżnień / w 2005 r. Nagrodę Guliwera, w 2008 r. Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, w 2010 r. Nagrodę Literacką miasta Warszawy, w tym samym roku III Nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren /.

Na spotkaniu autorskim wspólnie z Wydawnictwem Literatura zaprezentował znane już uczestnikom spotkania pozycje  m.in.  Co tam u Ciumków ?, Ciumkowe historie, Żeby nóżki chciały iść , Na przykład Małgośka oraz mniej popularne, które dopiero ukażą się w bibliotekach m.in.   Czy wojna jest dla dziewczyn? , Zawodowcy, Tajemnica człowieka z blizną, Bajkowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski.

Wdzięcznymi słuchaczami  byli uczniowie klas 2. i  3. Szkoły Podstawowej nr 22 w Rzeszowie oraz ich wychowawcy – Pani Anna Kotowicz i Dorota Murawska. Młodzi czytelnicy dzięki staraniom swoich nauczycieli poznali wcześniej kilka książek naszego gościa, dlatego z  wielką niecierpliwością czekali na bezpośrednie spotkanie z bajkopisarzem.

Paweł Beręsewicz chętnie i w zabawny sposób, z wyczuciem i talentem pedagogicznym opowiadał o  zawiłych ścieżkach swojego życia i twórczości. Nie ukrywał, że inspiracją  jego twórczości jest rodzina, wspólne wyprawy dostarczają wielu ciekawych i niezwykłych przygód. Swobodnie rozmawiał z dziećmi, które niezwykle śmiało udzielały odpowiedzi z dziedziny językoznawstwa a także znajomości bajek i baśni, bowiem dyskusja z pisarzem zataczała szerokie kręgi. Szczęśliwcy wzięli udział w zabawach „przy herbatce” , humorystycznych rozmowach o książkach i konkursach.

Na zakończenie większość uczestników zakupiła książkę Pawła Beręsowicza z bezcennym autografem autora, by na wakacje wyruszyć na spotkanie przygód z bohaterami niezwykłych książek.