Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18530018 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie z PAWŁEM BERĘSEWICZEM - Filia nr 4

14-06-2011

FILIA 4

V PODKARPACKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

        10 czerwca 2011 r. w Filii 4 WiMBP  przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie odbyło się spotkanie z twórcą książek dla dzieci i młodzieży –  Pawłem Beręsewiczem.

Autor wielu publikacji z dziedziny prozy dziecięcej, literatury popularnonaukowej  a także poezji przybył do nas z Warszawy.  Książki wydaje  zaledwie od 2004 r.,  a już otrzymał wiele nagród i wyróżnień / w 2005 r. Nagrodę Guliwera, w 2008 r. Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, w 2010 r. Nagrodę Literacką miasta Warszawy, w tym samym roku III Nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren /.

       Na spotkaniu autorskim wspólnie z Wydawnictwem Literatura zaprezentował znane już uczestnikom spotkania pozycje  m.in.  Co tam u Ciumków ?, Ciumkowe historie, Żeby nóżki chciały iść , Na przykład Małgośka oraz mniej popularne, które dopiero ukażą się w bibliotekach m.in.   Czy wojna jest dla dziewczyn? , Zawodowcy, Tajemnica człowieka z blizną, Bajkowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski.

Wdzięcznymi słuchaczami  byli uczniowie klas 2. i  3. Szkoły Podstawowej nr 22 w Rzeszowie oraz ich wychowawcy – Pani Anna Kotowicz i Dorota Murawska. Młodzi czytelnicy dzięki staraniom swoich nauczycieli poznali wcześniej kilka książek naszego gościa, dlatego z  wielką niecierpliwością czekali na bezpośrednie spotkanie z bajkopisarzem.

Paweł Beręsewicz chętnie i w zabawny sposób, z wyczuciem i talentem pedagogicznym opowiadał o  zawiłych ścieżkach swojego życia i twórczości. Nie ukrywał, że inspiracją  jego twórczości jest rodzina, wspólne wyprawy dostarczają wielu ciekawych i niezwykłych przygód. Swobodnie rozmawiał z dziećmi, które niezwykle śmiało udzielały odpowiedzi z dziedziny językoznawstwa a także znajomości bajek i baśni, bowiem dyskusja z pisarzem zataczała szerokie kręgi. Szczęśliwcy wzięli udział w zabawach „przy herbatce” , humorystycznych rozmowach o książkach i konkursach.

Na zakończenie większość uczestników zakupiła książkę Pawła Beręsowicza z bezcennym autografem autora, by na wakacje wyruszyć na spotkanie przygód z bohaterami niezwykłych książek.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: