Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek.

Archiwum wydarzeń 2011

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Filia nr 4

29-11-2011

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W FILII NR 4

Jak miło misia wziąć do ręki!

Jest taki ciepły, taki miękki.

Miś lubi wszystko, co i wy:
Śmieszne mruczanki, bajki, gry .
A z kim wieczorem zasypiacie?
Z misiem, bo to przyjaciel!

Maria Terlikowska

25 listopada 2011 r. z  okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy do naszej biblioteki dzieci z Przedszkola nr 22 w Rzeszowie oraz misie-szare, bure, kolorowe – wszystkie ukochane i niezastąpione przy zasypianiu przytulanki.

Z powstaniem pluszowego misia wiąże się ciekawa legenda sprzed 100. lat.

Właśnie w tym czasie prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt stanął  w trakcie polowania w obronie małego niedźwiadka. Historię opisał dziennik Washington Post i w ten sposób powstała karykatura prezydenta broniącego misia. Od tego momentu datuje się niezwykłą popularność misia-zabawki, bohatera bajek, gier, filmów dla dzieci.

Na święto misia przybył do naszej biblioteki  Miś Czytuś z niezwykłą kolekcją bajek i książek popularnonaukowych o bohaterze spotkania, z którym zgłębialiśmy wiedzę o prawdziwych niedźwiadkach, dzielnie poszukiwaliśmy ich na różnych kontynentach.

Kolejny gość niezwykle uzdolniony- Miś Muzyś zachęcał małych uczestników spotkania do śpiewania misiowych piosenek: „Jadą, jadą misie”, „Pora na Dobranoc”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a sam osobiście zaprezentował „Misia Colargola”.

W dalszym punkcie programu Miś Urwiś pod nadzorem Misia Policjanta zachęcał do zabaw i rywalizacji sportowych, natomiast Miś Plastuś do odkrywania malarskich talentów.

Atrakcją spotkania był „misiowy torcik”. Zabawy z dziećmi przygotowała i prowadziła bibliotekarka Beata Terlicka.