Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558073 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

WAKACJE w BIBLIOTECE - Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15

03-09-2011

WAKACJE W BIBLIOTECE

Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15

 

Biblioteka przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie podczas tegorocznych wakacji w okresie od 05.07.-11.08.2011 r. przygotowała wiele atrakcyjnych zajęć literackich i plastycznych dla dzieci i młodzieży, by okres wolny od nauki stał się czasem pełnym humoru,  przygód i  ciekawych doświadczeń.
 

Wśród wielu propozycji dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy plastyczne inspirowane barwnie ilustrowanymi wydawnictwami popularnonaukowymi dotyczącymi egzotycznych zakątków świata, niezwykłych zwierząt, roślin i zjawisk. Zajęcia  EGZOTYCZNE WAKACJE, ATRAKCYJNE MOTYLE, MOJE ULUBIONE KRAJOBRAZY, WAKACJE MOICH MARZEŃ stały się  zachętą do poznawania świata, historii i zwyczajów  w wielu krajach świata.

Tradycyjnie uczestnicy spotkań rywalizowali w wielu grach towarzyskich i stolikowych, układali bajkowe puzzle, poznawali nowych bajkopisarzy, wyszukiwali nieznane bajki i powieści dla najmłodszych, uczestniczyli w licznych konkursach sprawnościowych, geograficznych i literackich oraz zabawach teatralnych.

Atrakcją tegorocznego lata w bibliotece było spotkanie z rzeszowską poetką Reginą Nachacz. Znana naszym najmłodszych czytelnikom bajkopisarka zaprezentowała wiersze ze zbioru „CUKIERNIA SŁODKA PSOTKA”, przedstawiła nowe dzieła z kolekcji zabawnych bajek o kotach. Literackie koty – stały się motywem do stworzenia barwnych prac plastycznych a liczne konkursy i zabawy na motywach bajek zachęciły dzieci do podejmowania własnych prób poetyckich.

W okresie wakacji Bibliotekę odwiedziły również Panie Aleksandra Bocheńska i Beata Kozubal z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego z wykładem „BEZPIECZNE WAKACJE”. Poprzez zabawę, konkursy, gry edukacyjne oraz zabawy plastyczne temat bezpieczeństwa i mądrej zabawy został przekazany młodym uczestnikom w sposób zrozumiały i przystępny. Upominki dla dzieci za pośrednictwem naszych Gości przekazała WSSE w Rzeszowie.


Spotkania z bibliotekarzami  wśród książek i innych atrakcji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Biblioteka po raz kolejny znalazła się na szlaku letniej przygody naszych czytelników.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: