MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

WAKACJE w BIBLIOTECE - Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15

03-09-2011

WAKACJE W BIBLIOTECE

Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15

Biblioteka przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie podczas tegorocznych wakacji w okresie od 05.07.-11.08.2011 r. przygotowała wiele atrakcyjnych zajęć literackich i plastycznych dla dzieci i młodzieży, by okres wolny od nauki stał się czasem pełnym humoru,  przygód i  ciekawych doświadczeń.

Wśród wielu propozycji dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy plastyczne inspirowane barwnie ilustrowanymi wydawnictwami popularnonaukowymi dotyczącymi egzotycznych zakątków świata, niezwykłych zwierząt, roślin i zjawisk. Zajęcia  EGZOTYCZNE WAKACJE, ATRAKCYJNE MOTYLE, MOJE ULUBIONE KRAJOBRAZY, WAKACJE MOICH MARZEŃ stały się  zachętą do poznawania świata, historii i zwyczajów  w wielu krajach świata.

Tradycyjnie uczestnicy spotkań rywalizowali w wielu grach towarzyskich i stolikowych, układali bajkowe puzzle, poznawali nowych bajkopisarzy, wyszukiwali nieznane bajki i powieści dla najmłodszych, uczestniczyli w licznych konkursach sprawnościowych, geograficznych i literackich oraz zabawach teatralnych.

Atrakcją tegorocznego lata w bibliotece było spotkanie z rzeszowską poetką Reginą Nachacz. Znana naszym najmłodszych czytelnikom bajkopisarka zaprezentowała wiersze ze zbioru „CUKIERNIA SŁODKA PSOTKA”, przedstawiła nowe dzieła z kolekcji zabawnych bajek o kotach. Literackie koty – stały się motywem do stworzenia barwnych prac plastycznych a liczne konkursy i zabawy na motywach bajek zachęciły dzieci do podejmowania własnych prób poetyckich.

W okresie wakacji Bibliotekę odwiedziły również Panie Aleksandra Bocheńska i Beata Kozubal z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego z wykładem „BEZPIECZNE WAKACJE”. Poprzez zabawę, konkursy, gry edukacyjne oraz zabawy plastyczne temat bezpieczeństwa i mądrej zabawy został przekazany młodym uczestnikom w sposób zrozumiały i przystępny. Upominki dla dzieci za pośrednictwem naszych Gości przekazała WSSE w Rzeszowie.

Spotkania z bibliotekarzami  wśród książek i innych atrakcji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Biblioteka po raz kolejny znalazła się na szlaku letniej przygody naszych czytelników.