Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529691 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

Spotkanie z bajkowymi smokami

23-10-2010

NOVUŚ W BIBLIOTECE

 
Smoki są wdzięcznymi i ciekawymi postaciami intrygującymi młodych czytelników, to wspaniałe stworzenia, powstałe w ludzkiej wyobraźni.
21 października 2010 r. wraz z dziećmi specjalnej troski z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie poszukiwaliśmy w literaturze mitycznych smoków, mieszkających w ponurych pieczarach, groźnych, ziejących ogniem, pożerających ludzi i zwierzęta.
Na półkach z baśniami i legendami odnaleźliśmy również historię znanego uczestnikom smoka ze Wzgórza Wawelskiego.
Na spotkanie okrutnym smokom wyszedł bohater „Bajki o smoku Novusiu”, smok który w przeciwieństwie do wcześniej poznanych stworów jest uosobienia piękna, poezji i fantazji.
Novuś wesoły, przyjazny, łagodny jak baranek, lubiący bawić się z dziećmi i nade wszystko czytać książki, rozweselał naszych gości.
Zabawna historyjka autorstwa Wiesława Drabika zachęcająca do czytania, z przemawiającymi do wyobraźni ilustracjami została podarowana każdemu uczestnikowi od Księgarni Nova przy ul. Gałęzowskiego w Rzeszowie za pośrednictwem Pani Renaty Mazurek.
Zainspirowani tematem bajkowych smoków, wyruszyliśmy do Smokolandii  Teny Wolfa, do krainy Dymiących smoków Jane Clarke’a, Wesołych historyjek o zwierzątkach w wyborze Ronne Randalla, do Wielkiej Skarbnicy Polskich Bajek, Scen z życia smoków Beaty Krupskiej.

Wspólne głośne czytanie, zabawy animacyjne, korowód po bibliotece z Novusiem zakończyły przygodę z bajkowym smokiem w Filii 4.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: