Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18545368 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

Kolekcjoner wśród dzieci

15-10-2010

Biblioteka obok swych podstawowych funkcji gromadzenia, opracowania i udostępniania zbiorów prowadzi również działalność oświatową, jest miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi.


15 października 2010 roku na zaproszenie Filii 4 odpowiedział pasjonat filmów animowanych, rysunkowych i kukiełkowych dla dzieci, miłośnik komiksów i twórczości Juliusza Verne’a, inspirator i założyciel Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – Pan Wojciech Jama.


Uczniowie kilku klas integracyjnych Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie byli wdzięcznymi słuchaczami naszego niezwykłego gościa.


Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o cenne szczegóły dotyczące czasów powstania telewizji i pierwszych dobranocek dla dzieci. Poznaliśmy historię powstania Misia Uszatka, Jacka i Agatki. Mieliśmy okazję podziwiania oryginalnych zabawek : Piaskowego Dziadka, Bartłomieja Bartoliniego, Smoka Wawelskiego oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców.


Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wywołała opowieść o produkcji filmu animowanego - od pomysłu do projekcji dobranocki oraz prezentacja wydawnictw z prywatnych zbiorów naszego gościa.


Pan Wojciech Jama nawiązał serdeczny kontakt z młodymi czytelnikami, chętnie odpowiadał na pytania dotyczące swojej pasji, spotkanie urozmaicił wieloma anegdotami z prywatnego życia.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: