Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558182 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

Wakacje w Bibliotece

31-08-2010

W okresie dwóch letnich miesięcy Filia 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 w Rzeszowie zaproponowała młodym czytelnikom szereg atrakcji, by wakacje stały się ciekawsze, pełne przygód i humoru.


BAW SIĘ Z NAMI – KSIĄŻECZKAMI – to przewodnie hasło letnich spotkań w Filii 4. Wśród wielu propozycji dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy plastyczne inspirowane kolorowymi czasopismami, poradnikami i bajkami z bibliotecznej półki, jak Mały Artysta, Abecadlik- Ewy Kozyry-Pawlak, Cuda z papieru- Cheryl Owen, Nacinamy kóleczka-Doroty Dziamskiej.


Najpiękniejsze prace : tęczowe motyle, zabawne literki alfabetu, bajkowe koty, owocowe witraże, bajkowe postaci –rekwizyty do zabawy w teatr zostały wyeksponowane w bibliotece i nagrodzone.


Ponadto uczestnicy naszych spotkań rywalizowali w wielu grach towarzyskich i stolikowych ; Bingo, Eurobiznes, Znaki drogowe, Domino, Warcaby, Flirt towarzyski, układali bakowe puzzle, oglądali przygody znanych bohaterów książkowych na ekranie, podziwiali nowe bajki i książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży, uczestniczyli w wielu konkursach literackich i zabawach sprawnościowych.


Atrakcją tegorocznego lata w bibliotece było spotkanie z rzeszowską poetką Reginą Nachacz i ilustratorką Emilią Wołoszyn. Obydwie Panie promowały kocie bajki ze zbioru „Cukiernia Słodka Psotka”  oraz wiersze o Janie Pawle II. Głównym celem było uwrażliwienie dzieci na piękno poezji i zainspirowanie do namalowania ilustracji do prezentowanych wierszy.

 

Spotkania z bibliotekarzami, wśród książek i innych atrakcji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne, które budują mocne więzi z kulturą.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: