Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529897 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

"Cała Polska czyta dzieciom" w Filii nr 4

14-06-2010

W IX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania bibliotekarze Filii 4 w szczególny sposób podkreślali znaczenie dobrej książki, która rozwija wyobraźnię, kreuje przyszłe postawy i wzorce kulturowe.


Nasze małe biblioteczne imprezy to nie tylko wspólne czytanie utworów klasyków literatury dziecięcej ale również nauka, zabawy literackie, plastyczne i animacyjne, dyskusje pełne śmiechu i dziecięcej radości. Do najbardziej znanych i lubianych utworów przygotowano szereg konkursów, zgadywanek, rebusów i kalamburów.


31 maja 2010 r. w spotkaniu Bob Budowniczy i reszta paczki  uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie. Bohaterem spotkania był tytułowy bohater Bob Budowniczy i jego bajkowi przyjaciele – Nodi i Franklin. Atrakcją spotkania był konkurs plastyczny na najładniej wykonaną ilustrację do poznanych bajek.


1 czerwca 2010 r. gościliśmy Mieszkańcy bajkowej krainy  powitali kolejnych gości – dzieci z Klas Życia Zespołu Szkół Specjalnych UNICEF w Rzeszowie. Gospodarz spotkania - ulubiony przez dzieci Molik Książkowy otworzył przed uczestnikami spotkania nowe karty książek. Młodzież specjalnej troski pełna spontanicznej radości, niezwykle wrażliwa i ciekawa świata z ogromną radością i spontanicznością uczestniczyła w bibliotecznych atrakcjach - konkursach plastycznych , zgadywankach i literackich zabawach.


2 czerwca 2010 r. W poszukiwaniu bibliotecznych skarbów  zawitali do Filii 4 kolejni młodzi pasjonaci czytania- najmłodsza grupa z Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie. Wspólnie z bibliotecznymi maskotkami poszukiwali najpiękniejszych i zabawnych utworów polskich i obcych bajkopisarzy. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnej zabawy, licznie uczestniczyli w proponowanych konkursach i zabawach animacyjnych.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: