Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558359 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

15-05-2009

Święto bibliotek i ich pracowników to szczególny czas, kiedy poprzez różnorodne działania podkreślamy znaczenie biblioteki jako wielofunkcyjnej instytucji kultury odpowiadającej na potrzeby środowiska lokalnego, będącej nowoczesnym centrum informacji, ułatwiającej dostęp do zbiorów różnym grupom czytelniczym.

Uczestnikami tegorocznych imprez w Filii 4 byli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, Przedszkoli Publicznych nr 22 i 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 22 z klasami integracyjnymi w Rzeszowie.

W spotkaniach: Wesołe zabawy z książką, Książka naszym przyjacielem, W tajemniczej krainie książki gościliśmy m. in. dzieci specjalnej troski. Bajkowy charakter spotkań, wesołe zabawy literackie, zagadki, konkursy, prezentacja bogato ilustrowanych zbiorów literatury dziecięcej oraz dyskusje dotykające dziecięcego świata wartości sprawiły, że biblioteka wypełniła się spontaniczną, dziecięcą radością.
Elektroniczne formy nośników informacji stawiają przed pracownikami bibliotek konieczność akcentowania nowych źródeł informacji, sposobów ich wyszukiwania.

Celem spotkania Czytanie na ekranie była prezentacja zasobów Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej oraz bibliotek w Polsce, jak również nauka praktycznego wyszukiwania zbiorów w katalogach online Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Warsztaty komputerowe spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, stanowiły reklamę internetu w bibliotekach oraz nowych osiągnięć rzeszowskich bibliotek.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, Świątecznie i bajkowo przyjęliśmy do grona czytelników kilkudziesięciu 6-latków z Przedszkola Publicznego nr 22 w Rzeszowie. Uroczystość pasowania na czytelnika była uwieńczeniem całorocznych spotkań , podróży w świat bajkopisarzy, literatury popularnonaukowej, historii pisma, druku i książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: