Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18545570 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Tydzień Czytania Dzieciom

05-06-2009

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obfitował w wiele imprez bibliotecznych z młodszymi i starszymi czytelnikami Filii 4 przy ul. Ofiar Katynia 15.


W tym czasie szczególnie akcentujemy ogromną rolę literatury w kształtowaniu młodego człowieka, w umacnianiu więzi międzypokoleniowych, kształtowaniu na całe życie nawyku czytania i poszukiwania wiedzy, ochronę młodego człowieka przed zagrożeniami zjawisk kultury masowej.


W poniedziałkowy ranek 01.06.2009 r. gościliśmy kilkuosobową grupę młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

Przygoda z biblioteką rozpoczęła się dla czytelników specjalnej troski kilka miesięcy wcześniej, spotkania zawsze wzruszały i zachęcały do zadumy, budowały więź przyjaźni.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki o zwierzętach, stąd pomysł na literacką i animacyjną zabawę „W bajkowym zoo na wesoło”. Wędrówka po zaczarowanym świecie bajek, rozmowy o książkach, mini-konkursy nagradzane słodyczami oraz zabawy animacyjne z Pszczółką Mają i przyjaciółmi Misia Uszatka wypełniły radością wspólne spotkanie.


W kolejnym dniu 02.06.2009 r. gościliśmy 6-latków z Przedszkola Państwowego Nr 28 w Rzeszowie na spotkaniu „Polscy poeci dzieciom”.
Bibliotekarze wraz z opiekunami grupy próbowali swoich sił i umiejętności w recytacji wierszy polskich poetów : Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner oraz regionalnej poetki Stanisławy Kopiec. Prezentacji utworów towarzyszyły drobne rekwizyty oraz zabawy ruchowe.

 

W jakiej to rodzinie, proszę mi powiedzieć
„z „ stoi na końcu „a” stoi na przedzie?
Dzieci w tej rodzinie jest dwadzieścia czworo,
A i w tej zagadce one udział biorą?

 

Zaczarowany alfabet – to tytuł kolejnego spotkania w dniu 03.06.2009 r. z grupą integracyjną ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Rzeszowie.
Głośne czytanie fragmentów książki „Pismo”, wierszy i krótkich tekstów literackich o alfabecie pozwoliły na zorganizowanie pouczającego i zabawnego spotkania, które zachęciło dzieci do poszukiwania ciekawych informacji o powstaniu pisma, druku, o wielu dawnych i współczesnych formach książki.

 

Każde z dzieci wie to dziś,
Co to jest takiego MIŚ
Ale jest też mały Krzyś,
Który nie wie, co to miś.
Wyjaśnijcie może z nami
Jak to jest z tymi misiami.

fragment wiersza „ Miś” – Łukasza Dębskiego

 

Misiowe bajanie – to kolejne spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola Publicznego Nr 18 w Rzeszowie. Wspólne głośne czytanie zabawnych historyjek o misiach, błyskawiczne konkursy i zagadki z bibliotecznej szufladki , zabawy animacyjne wypełniły pierwsze spotkanie Maluszków w naszej Bibliotece.


05.06.2009 r. przyjęliśmy do grona czytelników bibliotek publicznych 28 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 20 w Rzeszowie, a 08.06.2009 r. 26 dzieci z Przedszkola Państwowego Nr 37 w Rzeszowie. Uroczystość Pasowania na Czytelnika była zakończeniem cyklu całorocznych spotkań i wędrówek po bibliotece i świecie bajek. Gościem honorowym w piątkowy ranek była rzeszowska poetka – Regina Nachacz oraz ilustratorka Emilia Wołoszyn. Tomik wierszy "Cukiernia Słodka Psotka" w interpretacji autorki został dedykowany najmłodszym czytelnikom i przyjęty przez nich z nieskrywaną dziecięcą radością. Poetka przybliżyła dzieciom zmagania artystów i poszczególne etapy wydawania swojego dzieła. Każdy uczestnik otrzymał maszynopis „Cukierni…”, które jest na etapie przygotowania do druku, od ilustratora zaś niezwykłe ilustracje, których bohaterami są kotki. Miłym akcentem była dedykacja wiersza od Pani Reginy Nachacz.

 

„Biblioteka”


W sanktuarium ciszy
Skupione mole
Bezszelestnie buszują
Pomiędzy ścianami
Czarodziejskich ksiąg.

Strażniczki
Świątyni przygody
Uwalniają
Papierowe motyle
Wyobraźni.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: