Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558346 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Wakacje w Bibliotece

31-07-2009

Na czas letniego wypoczynku Biblioteka przy ul. Ofiar Katynia zaproponowała najmłodszym czytelnikom kilka spotkań w magicznym świecie bajek, w towarzystwie dobrej książki i zabawy, która przyniesie niezapomniane chwile.

Kosmiczne fantazje to pierwsze spotkanie 30 czerwca 2009 r. inspirowane książkami z literatury pięknej i popularnonaukowej z dziedziny astronomii. Duże zainteresowanie światem pozaziemskim, galaktykami, gwiazdami, magicznymi stworami, fantastycznymi opowieściami rozbudziły w dzieciach wyobraźnię plastyczną, przeniosły uczestników spotkania w kosmiczny świat.

Bajkowe zamieszanie 02 lipca 2009 r. – zgadywanki, rebusy, błyskawiczne konkursy, zabawy z Wielką księgą rozrywek rodzinnych, kalambury, zabawy ruchowe i manualne to nasz kolejny wspólny dzień z dziećmi wypoczywającymi w mieście.

Zostań mistrzem 07 i 21 lipca 2009 r.- to ulubione zabawy dzieci, rywalizacja grupowa i indywidualna w Bingo, Eurobiznesie, Warcabach, układaniu bajkowych puzzli, kostek domina i innych grach towarzyskich.

Kolejny dzień naszych spotkań 09 lipca 2009 r. - to wędrówka w zamierzchłe czasy dawnych kultur, powstawania pisma, druku, przeglądania i głośnego czytania fragmentów historycznych przekazów o dawnych książkach.


Zabawny alfabet
to humorystyczny przekaz zabawy literackie z wykorzystaniem wesołych zagadek , rebusów o polskim alfabecie oraz opowiadań Grzegorza Kasdepke - "Niesforny alfabet".

Cały świat pachnie latem - 16 lipca 2009 r.
Kolejne spotkanie w barwach lata to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem fantazji dzieci i pomysłów zawartych na łamach czasopisma Mały Artysta oraz publikacjach Każde dziecko to potrafi.

 

Kosmiczne stwory, stworki… - 23 lipca 2009 r.
Podążając śladem zainteresowań dzieci i młodzieży, mając na uwadze również Międzynarodowy Rok Astronomii postanowiliśmy wykorzystać wyobraźnię bajkopisarzy oraz pomysły dzieci i jak najszybciej znaleźć się w towarzystwie ufoludka.

 

28 lipca 2009 r. Pod tajemniczym Bajdułem - prastarym drzewem obok pomysłów literackich Joanny Papuzińskiej odnajdziemy ciekawe spostrzeżenia młodych czytelników. W konarach wspólnie wykonanego drzewa znalazły się książki zaproponowane przez każdego uczestnika spotkania : bajki, bajeczki, baśnie, opowiadania o Rzeszowie, przewodniki po świecie, nowe i stare, bogato ilustrowane ale również przykryte kurzem czasu.
Spotkanie w kręgu twórczości polskiej bajkopisarski zakończyło naszą wakacyjną propozycję letniego wypoczynku w bibliotece.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: