Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558482 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Świątecznie, bajkowo, mikołajkowo

07-12-2009

Nikt nie zna się na dzieciach, tak jak Święty Mikołaj. Na całym świecie nie ma lepszego znawcy. Przez cały rok, wtedy kiedy dorośli śpią, odwiedza różne dzieciaki. Słucha, co mówią, jakie są i o czym marzą, o czym śnią, Raz spojrzy i już wie, co dziecko lubi, czego chce. Święty Mikołaj..

M.Frazee

 

Współczesny Święty Mikołaj dociera do dzieci na całym świecie. W tym roku zawitał do biblioteki na magicznych i bajkowych saniach wypełnionych licznymi prezentami, by opowiedzieć zaproszonym przedszkolakom o krainie, w której mieszka, starej chatce wybudowanej przed wiekami, znakomitych pomocnikach elfach.

 

Pięknie ilustrowane książki pozwoliły nam na chwilkę pomarzyć o krainie Świętego Mikołaja, przenieść się do jego warsztatu , czytelni listów i pakowalni prezentów. W towarzystwie Pani Mikołajowej nadzorującej wypieki smakołyków podglądnąć codzienne życie naszego Mikołaja, zachwycać się magicznym strojem, zaczarowanymi saniami i drużyną reniferów-latających po całym świecie w mikołajowym zaprzęgu. W bibliotece poznaliśmy pomocników niezwykłego gościa, którzy zaproponowali nowe hobby. Wiele emocji dostarczył elf spędzający wolne chwile na czytaniu książek, zgłębianiu wiedzy , poznawaniu nowych zakątków świata, wędrujący do krainy bajek i baśni.

 

Poznaliśmy również elfa pięknie grającego na różnych instrumentach, śpiewającego swoje własne utwory, jak również piosenki zaproponowane przez dzieci. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy plastyczne z kiri-origami oraz konkurs świątecznych zagadek, zabawy animacyjne przy muzyce.

 

Rozstaliśmy się w świątecznym nastroju, obdarowani maleńkimi prezentami od bibliotecznego mikołajka.

 

Opr.D.Hulek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: