Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558537 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

06-06-2008

W dniach od 02.06.-06.06.2008 r. Filia 4 włączyła się do ogólnopolskiej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, by kształtować zainteresowania literackie, rozbudzać wyobraźnię, wrażliwość estetyczną, umacniać więź między czytelnikiem a biblioteką.

By czytanie stało się ogromną przyjemnością i potrzebą.


02 czerwca 2008 r. w poniedziałkowy słoneczny dzień gościliśmy w naszej bibliotece grupę „Maluszków” z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie. W towarzystwie bibliotecznych maskotek „gadającej owcy” i „molika książkowego” powędrowaliśmy do zaczarowanej krainy bajek. Atrakcjami spotkania było wspólne głośne czytanie, zabawy z książką, błyskawiczne konkursy literackie , zagadki oraz zabawy animacyjne w rytm muzyki.


02 i 03 czerwca 2008 r. przyjęliśmy do grona czytelników biblioteki 2 grupy 6.latków z Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie. Uroczyste „PASOWANIE NA CZYTELNIKA” było podsumowaniem całorocznej współpracy. Podczas comiesięcznych spotkań poznawaliśmy wspólnie regulamin biblioteki, historię pisma i druku, podziwialiśmy twórczość znanych bajkopisarzy m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Hansa Christiana Andersena, szukaliśmy w kolorowych bajkach przygód ulubieńców dzieci.
Na zakończenie dzieci przyrzekały, że będą kochać i szanować książeczki i nie zapomną o przyjaźni z biblioteką.


W kolejnym dniu akcji 04 czerwca 2008 r. na spotkaniu z 5. latkami z Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie pod hasłem „Najweselsza biblioteka” bibliotekarze wprowadzili do zajęć wiele elementów humorystycznych.
Wspólne czytanie wierszyków-psotników ze zbioru Agaty Widzowskiej-Pasiak „Co uciął Gucio” , zabawy literackie inspirowane tekstami Małgorzaty Strzałkowskiej „Rym cym cym, rym cym cym…”, krótkie opowiadania Łukasza Dębskiego „Wiórki wiewiórki i inne…” wprowadziły niezwykły nastrój bajkowego zamieszania i dziecięcej radości.


04 czerwca 2008 r. odwiedziła nas również grupa pierwszoklasistów z integracyjnej klasy Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie. Niezwykła sztuka odczytywania alfabetu pozwoliła nam wspólnie powędrować do krainy bajek. Inspiracją do nauki i zabawy na tym spotkaniu była książeczka „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke.


„Z bajką w świat” to temat spotkania w dniu 05 czerwca 2008 r. z najstarszą grupą dzieci z Przedszkola Nr 37 w Rzeszowie. Bibliotekarze powędrowali z małymi czytelnikami na różne kontynenty, do różnych zakątków Europy i świata, aby poznać i zaprzyjaźnić się z literaturą dziecięcą w obcych krajach. Na zakończenie wspólnie zainscenizowaliśmy „Czerwonego Kapturka” – jedną z najbardziej znanych bajek na świecie.


„Czar baśniowych światów” był tematem przewodnim ostatniego spotkania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 06.06.2008 r. Baśnie i legendy to cudowny świat, gdzie elementy realne łączą się z fantazją, a przygody szlachetnego bohatera znajdują szczęśliwe zakończenie. Do takiego świata na chwilę przeniosła trzecioklasistów z integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie nasza biblioteka.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: