Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529878 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

17-04-2008

17 kwietnia 2008 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Filia 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 gościła jednego z kontynuatorów przygód Pana SamochodzikaArkadiusza Niemirskiego.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu kulturalnego Festiwal 4 Pory Książki zainicjowanego przez Instytut Książki w Krakowie.

 

Uczestnikami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 i 22 w Rzeszowie oraz czytelnicy zainteresowani ciekawostkami związanymi z tym popularnym cyklem.

 

Pomysłodawcą i autorem pierwszych 16. tomów przygód Pana Samochodzika był Zbigniew Nienacki. Książki z tej serii znajdują wciąż swoich miłośników, są popularne i rozchwytywane przez czytelników kolejnych pokoleń, pasjonatów powieści detektywistycznej.

 

Nastrój wielkiej tajemnicy, podróży w czasie, ogromna wiedza z dziedziny historii, sztuki, ekologii, żeglarstwa, poezji ludowej są cenione przez wielu czytelników. Ponadto niezwykła wyobraźnia autora, fascynacja dziełami sztuki, zabytkowymi budowlami, wydarzeniami historycznymi nadają tym książkom szczególny ponadczasowy wymiar.

 

Bohater spotkania – ARKADIUSZ NIEMIRSKI - w niezwykle łatwy sposób nawiązał bezpośredni kontakt z młodzieżą Zaprosił uczestników na prezentację multimedialną, wprowadził w swój literacki świat za pomocą obrazu, który łatwiej przemawiał do odbiorcy.

 

Opowiadał o swoich książkach, o ich powstawaniu, o tym skąd czerpie pomysły do swojej twórczości. Podkreślał swoje szerokie zainteresowania muzyką rockową, działalnością publicystyczną i kabaretową, zarówno amatorską jak i profesjonalną.

 

Podczas spotkania zaprezentował swoje książki ze znanej serii oraz nowe publikacje detektywistyczne dla młodzieży i dorosłych, zapowiedział również wydanie we współpracy z wydawnictwem „Ossolineum” nowych książek opartych na wnikliwie przeanalizowanych faktach historycznych.

 

Jego opowieści dostarczyły wielu refleksji zarówno młodym jak i starszym czytelnikom zafascynowanym Panem Samochodzikiem, jego losami oraz perspektywami rozwoju tego cyklu w przyszłości, jak również oryginalną twórczością A. Niemirskiego.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: