Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18529833 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

Festiwal 4 Pory Książki - spotkanie autorskie z Adamem Ziemianinem

20-10-2008

„PORA PROZY”

relacja ze spotkanie autorskiego z Adamem Ziemianinem

 

Na Ogrodowej kiedyś… - gawęda Adama Ziemianina - prozaika i poety – na temat polskiej literatury współczesnej.

20 października 2008 r. w ramach Festiwalu Cztery Pory Książki Filia 4 gościła na poranku poetyckim znanego krakowskiego poetę i pisarza ADAMA ZIEMIANINA. Poniedziałkowe spotkanie autorskie zakończyło 3. część festiwalu - Porę Prozy.


Autor debiutował wierszem „Św. Jan z Kasiny Wielkiej” w 1968 r., kiedy to po raz pierwszy jako młody adept pióra otrzymał pozytywną recenzję i jego utwór ukazał się w Poczcie Literackiej recenzowanej przez Wisławę Szymborską i Włodzimierza Maciąga. Od tego momentu zaczęła się jego literacka przygoda. Pierwszy tomik ukazał się w 1975 r. „Wypogadza się nad naszym domem”, co zapoczątkowało sympatyczny mariaż poety z muzyką, współpracę z Wolną Grupą Bukowina oraz Starym Dobrym Małżeństwem.


W 40. rocznicę pracy twórczej ma w swoim dorobku 30. tomików wierszy oraz zbiór opowiadań „Chory na studnię”, w najbliższej przyszłości zapowiada wydanie powieści. Pisarstwo to nie jedyna jego pasja, żywo interesował się dziennikarstwem, flisactwem, latał szybowcami, był nauczycielem i bibliotekarzem, organizatorem życia kulturalnego, inicjatorem Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły”.


Pisze o sprawach codziennych, o przyrodzie, o ulicy z dzieciństwa, czerpie bodźce z ciekawej wystawy, lektury, przeżycia muzycznego. Wielokrotnie podkreślał, iż „poezję niesie samo życie, jest ona wypadkową z obserwacji świata”.


Jego wiersze są światełkiem w tunelu, pełne optymizmu i nadziei, poeta kieruje ukłon w stronę przyrody, potrafi nazwać niepokoje, które rodzi świat.


Sympatycy poezji, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie oraz uczniowie klas dziennikarskich IX LO w Rzeszowie zaskoczyli autora swoją wnikliwością i ciekawością warsztatu twórcy.


Spotkaniu towarzyszyła spontaniczna atmosfera, żywe zainteresowanie wątkami biograficznymi i literackimi.


Poezja Adama Ziemianina dostarczyła młodym uczestnikom spotkania wielu refleksji i głębokich duchowych przeżyć.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: