Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558388 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2007

Cała Polska Czyta Dzieciom

12-06-2007

VI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczął się w Filii 4 ciekawą lekcją historii. Najmłodsi uczestnicy spotkania – uczniowie klasy II. Szkoły Podstawowej Nr 22 w Rzeszowie powędrowali w niecodzienną podróż śladami bohaterów dobranocek z czasów dzieciństwa ich rodziców i dziadków. Przewodnikiem po świecie przygód Bolka i Lolka, Piaskowego Dziadka, Reksia, Koziołka Matołka, Misia Uszatka, Gucia i Cezara, Kiwaczka-Czieburiaszki był nasz gość – pan Wojciech Jama, właściciel jedynej w Polsce kolekcji ponad tysiąca oryginalnych lalek, unikalnych zabawek, książek, kartek, znaczków pocztowych, płyt winylowych i innych drobiazgów związanych z bohaterami dobranocek.

 

Niewielka część kolekcji na czas spotkania zajęła zaszczytne miejsce na bibliotecznych półkach. Zaczarowany Ołówek z ulubionej kreskówki pana Jamy powędrował do rąk każdego dziecka, niezwykły kalejdoskop Bolka i Loka mienił się tysiącem barw i figur. W tym czasie kolekcjoner pamiątek wystąpił również w roli aktora. Wcielił się w bajkowe postaci z „Przygód Kiwaczka”, zaprezentował fragmenty książki i oryginalną maskotkę z pozytywką. Nie zabrakło również autentycznych folii z bajek oraz opowieści o powstawaniu filmu animacyjnego.

 

Nasz gość podzielił się z nami ogromną wiedzą na temat dobranocek, na których wzrastało Jego pokolenie, odpowiedział na wiele pytań, uświadomił dzieciom jak skromne było dzieciństwo starszego pokolenia Polaków.

 

Biblioteka otrzymała wspaniały prezent w postaci autografu i oryginalnej pocztówki z kolekcjonerskich zbiorów a wszyscy uczestnicy zaproszenie do Muzeum Dobranocek.
 

Kolejne dwa dni przebiegały w równie uroczystej atmosferze. Wtedy właśnie przyjęliśmy do grona czytelników bibliotek publicznych 6.latków z Przedszkoli Publicznych Nr 28 i 36 w Rzeszowie.

 

Po uroczystym pasowaniu postanowiliśmy jeszcze na chwilę zasmakować niezwykłej bibliotecznej atmosfery, przeglądnąć i poczytać fragmenty ulubionych bajek oraz najpiękniejszych wierszy o książce i bibliotece. Trudno było nam się rozstać po całorocznej pracy, ale mamy nadzieję na kolejne indywidualne już spotkania.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: