Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2020

Zakładka do mojej książki – warsztaty plastyczne

24-04-2020

Zakładka do mojej książki – warsztaty plastyczne

Nie możemy się spotkać w tradycyjny sposób, więc Sobotnie spotkania dla dzieci kochających rysować i malować Filia nr 3 przenosi do internetu. Zapraszamy na warsztaty plastyczne on-line. Kilka dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego dzisiaj pokażemy Wam, jak zrobić zakładkę do książki.

Opis do zdjęcia 1:

Do przygotowania zakładki będziesz potrzebować: blok techniczny kolorowy, papier kolorowy, klej, nożyczki, dziurkacz, kredki, kolorowe tasiemki oraz ->szablony, które możesz pobrać z naszej strony internetowej i wydrukować.

Opis do zdjęcia 2:

Wybierz kolor zakładki i odrysuj jej kształt z szablonu na kartce z bloku technicznego. Nie martw się, jeżeli  nie masz kolorowej kartki – możesz odrysować szablon na białym papierze i go pokolorować. Wytnij zakładkę.

Opis do zdjęcia 3:

Gdy masz już wyciętą zakładkę, zastanów się, jak chcesz ją ozdobić. Możesz wykorzystać przygotowane przez nas szablony – wyciąć je i pokolorować albo odrysować na kolorowym papierze. Możesz też wyciąć ilustracje ze starej gazety.

Opis do zdjęcia 4:

Kiedy masz już gotowe poszczególne elementy, przyklej je na zakładkę.

Opis do zdjęcia 5:

Przy pomocy dziurkacza wytnij dziurkę u góry zakładki i zawiąż kolorową wstążeczkę. Możesz też ozdobić zakładkę jakimś napisem, np. „lubię czytać”; „kocham książki”; „moja zakładka”. Twoja zakładka jest gotowa.

Opis do zdjęcia 6:

Na zdjęciu pokazaliśmy Wam kilka przykładowych zakładek, jednak możecie ozdobić je, jak tylko chcecie. Bardzo chętnie obejrzymy Wasze zakładki – ich zdjęcia możecie zamieszczać w komentarzach na naszym profilu facebookowym.

Pliki do pobrania: