Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2020

Zima w bibliotece – Ferie w Filii nr 3 - relacja

27-01-2020

Zima w bibliotece – Ferie w Filii nr 3

Ferie to czas, kiedy dzieci odpoczywają od zajęć szkolnych. Jednak nie jest to czas lenistwa, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników biblioteki. Pracownicy Filii nr 3 przygotowali szereg zajęć, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W czasie zajęć plastycznych dzieci przygotowały świetlne witraże w postaci papierowych płatków śniegu ozdobionych bibułą i brokatem. Chociaż kształt był jeden, to żadna praca się nie powtórzyła, wszystkie były wyjątkowe i świetnie rekompensowały brak śniegu za oknem.

Dla tych, którzy być może niekoniecznie lubią rysować, również nie zabrakło interesujących zajęć. W czasie „Zimowych zabaw” rozwiązywali zagadki, krzyżówki, świetnie radzili sobie podczas gry w kalambury. Spotkania oczywiście nie mogły się obyć bez uwielbianych przez najmłodszych puzzli i gier planszowych.

Zwieńczeniem ferii był bal karnawałowy. Jednak zanim nadszedł czas na wspólne zabawy, trzeba było przygotować salę. Dzieci samodzielnie wykonały dekoracje – kolorowe łańcuchy, pompony i balony. Dzięki temu sala wyglądała naprawdę wyjątkowo. Kiedy wszystko było gotowe, można było zacząć wspaniałą zabawę. Dzieci mogły pochwalić się umiejętnościami tanecznymi. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami.

Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że ferie w bibliotece, to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego.

Beata Szostak

----------------------------------------------------------------------------------