Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Spotkanie z Janem Melą - relacja

28-11-2018

Spotkanie z Janem Melą


20 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się spotkanie z cyklu „Ja czytam!”, którego gościem był podróżnik Jan Mela.
 

Cykl „Ja czytam!” to spotkania z idolami, znanymi i cenionymi za swój dorobek postaciami, skierowane głównie do młodzieży, która nie często bywa na organizowanych w Bibliotece spotkaniach autorskich z pisarzami i poetami.


Jan Mela jest działaczem społecznym i podróżnikiem. W 2004 r. wyruszył wraz z polarnikiem Markiem Kamińskim na wyprawę, która obejmowała bieguny północy i południowy. W ciągu jednego roku zdobył oba jako najmłodsza osoba w historii. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Zdobył wiele prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej, m.in. Człowiek bez barier i Fenomen „Przekroju”. W 2009 r. założył Fundację „ Poza Horyzonty”, a rok później wydał książkę pod tym samym tytułem.

 

Zebranych uczestników spotkania przywitała Barbara Chmura, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, która przedstawiła gościa oraz jego najważniejsze dokonania.


Podczas spotkania w bibliotece Jan Mela opowiedział o swoich przeżyciach, dalekich podróżach i kolejnych wyzwaniach. Motywował uczestników do realizacji marzeń i zarażał wszystkich swoim optymizmem. Przedstawił się także jako aktywny czytelnik, wspomniał o książkach, które chętnie czyta, a także o tym, po jakie lektury sięga podczas częstych podróży.


Pod koniec spotkania przyszedł czas na zadawanie pytań gościowi, indywidualne rozmowy i rozdawanie autografów. Nie zabrakło też kilku chwil na zrobienie wspólnych pamiątkowych fotografii.


Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Książka w roli głównej” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Klaudia Kobylańska

Relacje w mediach:

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/17084/jasiek-mela-o-swoim-zyciu-podrozach-i-wierze

 

 

--------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: