Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Świat nierzeczywisty – relacja ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem

25-10-2018

Świat nierzeczywisty – relacja ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem


25 października 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Nie-zwykłe spotkania”. Tym razem gościem Biblioteki był pisarz i publicysta Jakub Ćwiek.


Jakub Ćwiek jest autorem 25 książek, m.in.: „Zawisza Czarny”, „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu” oraz serii „Kłamca” i „Chłopcy”. Był dziesięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał w 2011 r. za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Jego książka „Chłopcy 4. Największa z przygód" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka. Wiele z wydanych przez niego tytułów można określić mianem bestsellerów.
 

Zgromadzonych uczestników przywitała Barbara Chmura, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, która przedstawiła zarówno autora, jak i prowadzącą spotkanie Matyldę Zatorską, doktorantkę z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Podczas spotkania autor opowiedział o tym, skąd czerpie pomysły na swoje książki oraz jak wygląda proces twórczy i wydawniczy. Wspomniał też o swoich inspiracjach, ulubionych autorach i pierwszych przeczytanych w życiu książkach, które rozbudziły jego miłość do literatury, w szczególności do fantastyki.
 

Jakub Ćwiek dał się poznać zgromadzonym czytelnikom nie tylko jako pisarz, ale także scenarzysta i fan literatury i produkcji kinowych oraz telewizyjnych. Podczas spotkania nie zabrakło wielu anegdot, opowieści dotyczących kolejnych planów zawodowych i pomysłów na przyszłość. Autor wykazał się sporym poczuciem humoru, co nie zdziwiło uczestników spotkania, gdyż jest on nie znany nie tylko z pisania książek, ale także jako stand-uper. Razem ze swoimi przyjaciółmi Michałem Pałubskim i Maciejem „Lobo” Linke tworzy formację Brothells, która powoli zdobywa stand-upową scenę.


Pod koniec spotkania przyszedł czas na podpisywanie książek i rozdawanie autografów, a także kilka chwil na indywidualne rozmowy z czytelnikami.


Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Książka w roli głównej” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Klaudia Kobylańska


---------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: