Archiwum wydarzeń 2018

„Polska” – patriotyczne warsztaty literacko-plastyczne

14-11-2018

„Polska” – patriotyczne warsztaty literacko-plastyczne

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy państwowości Polski, w dniu 10 listopada 2018 r. zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom rodzinne warsztaty patriotyczne, które otworzyła Monika Ohar-Pawiak, zastępca Dyrektora WiMBP w Rzeszowie. Warsztaty połączone były ze spotkaniem autorskim z regionalna poetką, autorką opowiadań dla dzieci Stanisławą Bełch. Pisarka przedstawiła uczestnikom spotkania swoją najnowszą książeczkę zatytułowaną „Święto Niepodległości”, oprowadzając małych czytelników po historii Rzeszowa. Powiodła słuchaczy szlakiem pomników wybitnych postaci zasłużonych dla polskiej wolności. Pokazała miejsca, które są świadkami zmieniającej się historii naszego miasta. Zainspirowani książką młodzi Czytelnicy z pasją tworzyli chorągiewki z barwami narodowymi oraz kotyliony. Na pamiątkę uczestnictwa w warsztatach, każdy mały uczestnik otrzymał Dyplom Małego Polaka lub Małej Polki.

Wolna i niepodległa Polska jest największą wartością wspólną wszystkich Polaków. Liczymy, iż wspólne świętowanie dało dzieciom nie tylko satysfakcję z włączenia się Narodowe Święto Niepodległości w jego 100 rocznicę, ale też rozbudziło poczucie tożsamości i przynależności narodowej.

Warsztaty przygotowały we współpracy Filia Nr 10, Filia nr 3 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Agnieszka Dworak

------------------------------------------------------------