Archiwum wydarzeń 2016

Mikołajki z Mikołajem – spotkanie w Filii nr 3 - relacja

23-12-2016

Mikołajki z Mikołajem – spotkanie w Filii nr 3

Na grudzień dzieci z utęsknieniem czekają cały rok, kojarzy im  się magicznie, radośnie i kolorowo.

Przychodzi wtedy do nich Święty Mikołaj, stroją choinkę, obchodzą Święta Bożego Narodzenia a przede wszystkim dostają moc prezentów.

Dlatego też spotkania z przedszkolakami, które nas odwiedzają, poświęciłyśmy tym tematom. Specyficzną atmosferę tworzyła migocząca choinka. W tym roku dodatkowo przedszkolaki z wszystkich grup upiększały specjalnie przygotowane dla nich papierowe drzewko w srebrne i złote gwiazdki i dzwoneczki. Wcześniej posłuchały gawędy o pierwszej choince i obejrzały książeczkę „Święty Mikołaj i jego magiczny świat” Chętnie poruszały się przy zabawie „ Raz, dwa ,trzy Mikołaj patrzy”, a gdy były zmęczone odpoczywały przy zgaduj –zgaduli.

Ostatnim zajęciem była rywalizacja grup, kto pierwszy ułoży swój puzzlowy obrazek pochodzący z książeczki pt. „Nadchodzą Święta”. Nad całością czuwał dzwoneczek mikołajowy, który uspokajał czasami zbyt roziskrzona atmosferę.

Lucyna Dolecka

-------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.