Archiwum wydarzeń 2016

Spotkanie z Magdą Skubisz – relacja

10-11-2016

Spotkanie z Magdą Skubisz

8 listopada 2016 r. w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, odbyło się spotkanie autorskie z Magdą Skubisz, zorganizowane przez Filie nr 3 i 10 WiMBP w Rzeszowie. Spotkanie rozpoczęła Barbara Chmura – dyrektor WiMBP w Rzeszowie, witając zaproszonych gości, a prowadziła je Anna Gorczyca – dziennikarka „Gazety Wyborczej”.

W trakcie spotkania rozmawiano, m.in. o wykształceniu pisarki, twórczości oraz muzyce. Magda Skubisz opowiadała, m.in.: o nauce w liceum, emocjach związanych z pobytem w szkole, charakterystycznych nauczycielach, o tym skąd czerpie pomysły, ale również jak wygląda pisanie książki, skąd czerpie wiedzę, wulgarnym języku bohaterów jej powieści oraz pracy nad kolejnymi książkami. Pisarka chętnie mówiła też o tworzeniu muzyki.

Magdalena Skubisz – pisarka, wokalistka jazzowa, nauczycielka specjalizująca się w niepedagogicznych książkach dla młodzieży. Urodziła się w Przemyślu, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Jej uczniami byli finaliści Voice of Poland – Arek Kłusowski i Kamil Bijoś. Jest autorką trzech powieści opowiadających o przemyskich licealistach: „LO Story”, „Dżus&Dżin” i „Chałturnik”. W roku 2010 nominowana do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza za powieść „Dżus&Dżin”).

Łukasz Kleska

Dział Udostępniania Zbiorów

-----------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.