Archiwum wydarzeń 2016

Zaczarowane miejsca Rzeszowa – zabytki mojego miasta. Europejskie Dni Dziedzictwa w Filii nr 3 – relacja

29-09-2016

Zaczarowane miejsca Rzeszowa – zabytki mojego miasta.
Europejskie Dni Dziedzictwa –
Filia nr 3

„Gdzie duch spotyka z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki” to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Filia nr 3, w związku z tą inicjatywą, zorganizowała lekcję biblioteczną dla młodzieży z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Tematem lekcji był Rzeszów, a konkretnie jego zabytki. Młodzież wysłuchała informacji o tym, jak miasto wyglądało w średniowieczu, jaka jest najstarsza ulica w Rzeszowie, jak budowano kamienice i jak się one zmieniały, a także o rzeszowskich fascynujących podziemiach. Uzupełnieniem lekcji były stare fotografie Rzeszowa oraz zestawienia starych z nowymi, obrazujące jak miasto zmieniało się przez dziesięciolecia.

Na zakończenie uczestnicy zagrali w grę historyczną „Znaj znak”, wymagającą aktywnego udziału i zaangażowania oraz utrwalającą wiedzę o symbolach z najnowszej historii Polski.

Barbara Komaniecka

-------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.