Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

BAJKOWI BOHATEROWIE Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW – Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3 – relacja

01-10-2015

Bajkowi bohaterowie z wizytą u przedszkolaków –

Dzień Głośnego Czytania – Filia nr 3

W przedszkolu trudno sobie wyobrazić codzienną pracę bez odwołania się do literatury. Dlatego też Filia nr 3 już od dziewięciu lat współpracuje z Przedszkolami Publicznymi nr 19 i 21 w Rzeszowie.

Raz w miesiącu odwiedzamy zaprzyjaźnione przedszkola i czytamy maluchom bajki. Książki dobierane są pod kontem zainteresowań przedszkolaków, bądź związane są z jakaś okolicznością lub zbliżającym się świętem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wsłuchują się w każdą z czytanych bajek i z niecierpliwością czekają na każde następne spotkanie.

Dzień Głośnego Czytania obchodzony dzięki Polskiej Izbie Książki od 2001 r., a przypadający na 21 września, był okazją do inauguracji ważnych dla naszych małych czytelników i naszej placówki cykli spotkań z literaturą dziecięcą.

W pierwszym powakacyjnym cyklu „Bajkowi bohaterowie z wizytą u przedszkolaków” odwiedziłyśmy placówki przedszkolne. W trakcie spotkań z dziećmi z najmłodszych grup I, II, III, IV, VI z Publicznego Przedszkola nr 19 oraz I, II Publicznego Przedszkola nr 21 panie bibliotekarki zapoznały dzieci z najnowszymi książkami dla ich grupy wiekowej oraz czytały wybraną bajkę. Spotkania były przerywane spontanicznymi wypowiedziami dzieci oraz rozmową na temat wynikający z czytanego tekstu. Następne zajęcia odbędą się za miesiąc jak zwykle w placówkach przedszkoli.

Katarzyna Mazur-Zuber

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

-----------------------------------------------------------