Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

LABIRYNTEM NIEZWYKŁEGO TALENTU: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI. Europejskie Dni Dziedzictwa – Utracone dziedzictwo w Filii nr 3 – relacja

23-09-2015

Labiryntem niezwykłego talentu: Zdzisław Beksiński.

Europejskie Dni Dziedzictwa – Utracone dziedzictwo –

Filia nr 3

W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegorocznym tematem jest „Utracone dziedzictwo”, zaprosiłyśmy do naszej biblioteki młodzież z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Lekcja biblioteczna, którą zorganizowałyśmy dotyczyła postaci Zdzisława Beksińskiego, prawie w ogóle nieznanej młodym osobom. Chciałyśmy przybliżyć młodzieży sylwetkę jednego z największych artystów polskiej sztuki współczesnej, związanego z naszym regionem. Wypowiedzi na temat biografii i twórczości Zdzisława Beksińskiego towarzyszyła prezentacja multimedialna, zawierająca reprodukcje dzieł autora, fotografie prywatne, a także krótki film dokumentalny. Chcąca poszerzyć swoją wiedzę młodzież, poznała dostępne strony internetowe prezentujące dorobek artysty oraz literaturę traktującą o życiu Zdzisława Beksińskiego, a także przejrzała różne wydania albumowe.

Lekcja była zaledwie wprowadzeniem w tematykę życia i twórczości Zdzisława Beksińskiego, jednak mamy nadzieję, że postać artysty zaintrygowała przynajmniej część naszych słuchaczy.

Barbara Komaniecka

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------