Archiwum wydarzeń 2015

02-09-2015

LATO W BIBLIOTECE

- Filia nr 3

Każdego roku na czas wakacji przygotowujemy dla dzieci pozostających w mieście serię zajęć i warsztatów. Tak samo było i tym razem. Aby pomóc dzieciom miło i kreatywnie spędzić czas, zaproponowałyśmy im różnorodną ofertę.

„Zabawny dzień w bibliotece” to zabawy integracyjne, zabawy słowne i kalambury. Podobnie ćwiczące umysł były zajęcia animacyjne „W co się bawić”, podczas których dzieci grały w gry planszowe. „Mistrz głośnego czytania” to nasz „II. Wakacyjny Konkurs Pięknego Czytania”. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe czytały fragmenty wierszy lub opowiadań, a oceniała ich trzyosobowa komisja.

Nie zabrakło także zajęć plastyczno-literackich. „Zaczarowana historia” to warsztaty dotyczące sztuki opowiadania, tworzenia słowem. Dzieci słuchały opowiadania, następnie losowały przedmiot i wplatały go w opowiedzianą historię. „Czytam i tworzę” to zajęcia, na których dzieci wykonywały ilustrację do swoich ulubionych bajek, dowolną techniką i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. „Ulubiony bohater literacki” to także zajęcia plastyczne, na których dzieci malowały i rysowały swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

W czasie wakacji gościłyśmy też Ewę Nowak-Koprowicz – wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie oraz z-cę kierownika Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów. Poprowadziła ona kilka spotkań „Unia dla najmłodszych”, na których przekazała małym słuchaczom najciekawsze wiadomości o wybranych krajach Unii Europejskiej.

Zakończeniem wakacyjnych zajęć były „Wakacyjne wspomnienia”, czyli rysowanie na chodniku swoich letnich przygód.

Barbara Komaniecka

____________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.