Archiwum wydarzeń 2015

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA – II Wakacyjny Konkurs Pięknego Czytania w Filii nr 3 – relacja

29-07-2015

Mistrz głośnego czytania –

II Wakacyjny Konkurs Pięknego Czytania –

Filia nr 3

W ramach cyklu Lato w bibliotece Filia nr 3 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała dla dzieci konkurs pięknego czytania, mający na celu popularyzowanie wśród dzieci czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej.

Po przedstawieniu dzieciom osób wchodzących w skład komisji oraz wysłuchaniu regulaminu konkursu, rozpoczęła się część zasadnicza.

Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe. Każde dziecko czytało przygotowany wcześniej przez siebie fragment ulubionego wiersza lub książki. Oceniała je komisja, w skład której wchodziły: przewodnicząca Henryka Kulpa – były Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu oraz doradca metodyczny Kuratorium Oświaty w Przemyślu, Renata Pasternak – kierownik Działu Udostępniania WiMBP w Rzeszowie i Katarzyna Mazur-Zuber – kierownik Filii 3 WiMBP w Rzeszowie.

Na zakończenie Henryka Kulpa podziękowała wszystkim uczestnikom i sama także wyrecytowała wiersz „Okulary” J. Tuwima. Za udział w konkursie, bardzo dobre przygotowanie oraz piękne czytanie, każde z dzieci otrzymało nagrodę.

Barbara Komaniecka

____________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.