Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25459187 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2015

TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Filii nr 3 – relacja

20-05-2015

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

- Filia nr 3

 

Zakończył się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiegał pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. W naszej bibliotece odbyło się z tej okazji szereg spotkań dla czytelników. Tegoroczne propozycje kierowane były do wszystkich, od maluchów po najstarszych czytelników.

 

6 maja odbyły się zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników „Majowa łąka”. Maluchy włożyły dużo serca w wykonanie swoich prac, które potem można było podziwiać na wystawce.

 

Podczas Tygodnia Bibliotek, odwiedzając Przedszkola Publiczne nr 19 i 21 w Rzeszowie postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom sylwetkę jednej z największych postaci literackich: J. Ch. Andersena. Część dzieci znała już kilka baśni tego pisarza, niektóre miały je nawet u siebie w domu. Większość jednak dopiero teraz miała okazję ich wysłuchać. Czytałyśmy „Czerwone trzewiczki”, „Małą syrenkę”, „Nowe szaty cesarza” oraz „Królową śniegu”. Oprócz tego maluchy zobaczyły jak wyglądał Pisarz, odpowiadały na zagadki dotyczące jego twórczości, poznały wiele innych tytułów baśni, a także przeróżne ciekawostki dotyczące życia autora. Mamy nadzieję, że czytane przez nas bajki spodobały się dzieciom na tyle, że zechcą wrócić do nas po więcej książek Andersena i nie tylko.

 

12 i 13 maja odwiedziły naszą Bibliotekę dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 i 38 w Rzeszowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak należy o nią dbać. Takie spotkania umożliwiają dzieciom bezpośredni kontakt z książką, a głośne czytanie zapewnia im wszechstronny rozwój. Żegnając się obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki.

 

Także nie zapomnieliśmy o starszych czytelnikach. We wtorek, w godzinach popołudniowych, odbyła się Wiosenna Akcja „ZAMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ”. Czytelnicy mieli możliwość zamiany przeczytanych książek. Książki, jakie się pojawiły na stolikach, były bardzo różne: literatura piękna i popularno-naukowa, po książki dla dzieci, a nawet filmy. Wszystkie były w bardzo dobrym stanie albo wręcz nowe, większość znalazła kolejnych właścicieli.

 

Katarzyna Mazur-Zuber

____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: