Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558236 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

"Wędrówki po świecie książki"

30-05-2009

W tym roku, w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasza biblioteka gościła wszystkie klasy „0” z pobliskich przedszkoli: Publicznego Przedszkola Nr 19, Publicznego Przedszkola Nr 21 oraz Szkoły Podstawowej Nr 27 na uroczystościach Pasowania na czytelnika. Imprezy wieńczyły całoroczny cykl tematycznych spotkań z literaturą dziecięcą pt. Wędrówki po świecie książki.

 

Dzięki kilkunastu spotkaniom przeprowadzonym w roku szkolnym 2008/2009 uczniowie mieli okazję poznać kolekcję książek zgromadzonych przez naszą bibliotekę, a przeznaczonych dla ich kategorii wiekowej – różnorodne bajki, baśnie, opowiadania, wiersze oraz szeroki wachlarz literatury popularno-naukowej. Spotkania pogłębiły w dzieciach ciekawość świata, książek, zachęciły do odwiedzania biblioteki.

 

Atrakcją bieżących uroczystości byli zaproszeni goście. Pierwszym była Pani Agnieszka Łątka – sierżant policji z Komisariatu I Policji w Rzeszowie, która opowiedziała dzieciom z kl. 0a i 0b ze SP Nr 27 o swojej pracy i zadaniach policji. Przeczytała kilka wierszy z polecanej przez Annę Dymną książki – W krainie bajek.

 

Drugim zaproszonym gościem była Pani Agnieszka Kaszuba, tegoroczna mistrzyni Europy i wicemistrzyni Polski w OYAMA KARATE. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom z Gr. IV i V z P-la 19, o swojej przygodzie z tą dyscypliną sportu i o swoich sukcesach i osiągnięciach. Pokazała uczestnikom kilka podstawowych chwytów, charakterystycznych dla tej sztuki walki. Podkreśliła przy tym, że wszystkie wykonywane ćwiczenia są wykorzystywane tylko podczas treningów bądź zawodów. Poza salą można je wykorzystać tylko w obronie życia. Na koniec przeczytała krótkie, zabawne opowiadania Doroty Gellner – Czekoladki dla sąsiadki.

 

Dzieciom bardzo podobały się tegoroczne imprezy, miały okazję zadać gościom wiele interesujących pytań oraz pochwalić się własnymi osiągnięciami. Radość dzieci wzbudziły pamiątkowe książeczki, zakładki oraz słodki poczęstunek.

 

OTCD był też okazją do ostatniego przed wakacjami spotkania z dziećmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Mieszko” w Rzeszowie. Tym razem bibliotekę odwiedziły cztero- i pięciolatki. Ponieważ motywem spotkania były dziecięce marzenia, stąd rozpoczęliśmy spotkanie od opowiedzenia dzieciom jednej z historyjek Beaty Andrzejczuk pt. „Drzewko marzeń”. Dzieci wypowiedziały swoje marzenia, a następnie zapisały je na przygotowanych kwiatach i zawiesiły na bibliotecznym „drzewku szczęścia”. Przerywnikiem były zabawy relaksacyjne, po czym dzieci narysowały na papierze wybrane, największe swoje marzenie. Przygotowana na koniec niespodzianka w postaci książeczek, zakładek i słodyczy bardzo ucieszyła malutkich uczestników.

 

Spotkania dostarczyły zarówno dzieciom jak i bibliotekarzom wielu miłych i wzruszających chwil.

 

W spotkaniach wzięło udział:

  • 16 dzieci z kl. 0a ze SP Nr 27
  • 15 dzieci z kl.0b ze SP Nr 27
  • 17 dzieci z Gr. IV z P-la Nr 19
  • 21 dzieci z Gr. V z P-la Nr 19
  • 10 dzieci z Gr. VI z P-la Nr 21
  • 4 dzieci z ZPOW „Mieszko”
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: