Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558357 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

WAKACJE z BIBLIOTEKĄ

31-08-2009

Jak co roku nasza biblioteka wzięła udział w akcji zorganizowanej dla naszych najmłodszych czytelników „Lato w bibliotece”.

 

W każdy wtorek i czwartek gościłyśmy dzieci, które uczestniczyły w zajęciach tematycznych. Zajęcia miały różny charakter: począwszy od typowo plastycznych poprzez zajęcia manuale, łamigłówki oraz gry, które doskonaliły i rozwijały ich umiejętności. Wakacyjne spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Brały w nich udział dzieciaki w wieku od 4 do 11 lat. W większości byli to nasi stali bywalcy, którzy już od kilku lat z przyjemnością uczestniczyli w spotkaniach organizowanych w bibliotece. Dzieci z dużym entuzjazmem podchodziły do każdego powierzonego im zadania, chętnie rysowały, wyklejały i odpowiadały na zadawane im pytania. A o dużym zainteresowaniu może świadczyć wysoka frekwencja na naszych zajęciach – 170 uczestników.

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały ilustracje ulubionych bohaterów i bajek, projektowały okładki własnych książek, wykonywały z kamyków różne zabawne zwierzątka oraz tworzyły wspólną prace pt. „wakacyjny kolage”, w której to przedstawiały siebie na wymarzonych wakacjach.

 

Na zajęciach manualnych dzieciaki projektowały biżuterię z makaronu, wykonywały z gazet przebranie dla najstraszniejszego potworka, robiły wizytówki na drzwi do swojego pokoju oraz szkatułki i albumy na wakacyjne pamiątki i skarby.

 

Wiele zajęć poświęconych było też zabawie i rozwiązywaniu łamigłówek. Na tych spotkaniach dzieci rozwiązywały różnorodne zadania, odpowiadały na pytania z kategorii; tytuł, bohater, miejsce. Bawiły się słowem, zadanie to polegało na ułożeniu najdłuższego łańcucha słów. Na zajęciach pt. „Safari”, dzieci poznawały zwierzęta i ciekawostki dotyczące Afryki.

 

Ostatnie zajęcia odbyły się 20 sierpnia 2009 r. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i grach z muzyką w tle. Na to spotkanie dzieci poprzebierały się w różnorodne stroje i pozakładały maski. Dzieciaki losowały na koniec drobne upominki, które były naszym podziękowaniem za tak liczny i systematyczny udział w zajęciach bibliotecznych.

 

Miłym akcentem na zakończenie wakacyjnych spotkań w bibliotece były wpisy rodziców do naszej kroniki. Rodzice w kilku serdecznych słowach podziękowali za zaplanowanie i zorganizowanie zajęć edukacyjnych dla dzieci. Wyrazili też swoją aprobację do tego typu przedsięwzięć oraz chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Oprac. Justyna Bąk

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: