Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558453 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

"Dobre wychowanie, na co dzień"

30-10-2009

"Dobre wychowanie, na co dzień" to kolejne zajęcia z cyklu Wędrówki po świecie książki. O tym, że należy być dobrze wychowanym dzieci słyszą często, ale czy do końca rozumieją, co to oznacza? Jak pokazały nasze zajęcia dzieci mają wpojone zasady właściwego zachowania aczkolwiek nie zawsze w praktyce je stosują.

 

Wprowadzeniem do zajęć był fragment książeczki Grzegorza Kasdepke "Bon czy ton : savoir-vivre dla dzieci", w którym autor tłumaczy znaczenie tych trudnych słów oraz wyjaśnia kto to jest człowiek dobrze wychowany.

 

W dalszej części każdego spotkania rozpoczynała się zabawa - Czarodziejskie słoneczko. Dzieci przyklejały na "słonecznej tarczy" promyczki, z których każdy opisywał jakieś prawidłowe zachowanie. Uczestnicy wzięli też udział w zgaduj-zgaduli "Dobre maniery". Otrzymały po dwa "lizaki" - biały i czarny. Podnosiły je do góry w zależności od tego czy przeczytane zdanie było prawdą czy fałszem.

 

Na zakończenie zaprezentowano dzieciom postacie "potworków" z książki "Mała encyklopedia domowych potworków". Te niewidzialne, wszechobecne stwory gnieżdżące się w naszych domach przez całe dnie i noce utrudniające nam życie są tak naprawdę odpowiednikami różnych naszych wad.

 

Mimo iż nasi uczestnicy obdarzyli je sympatią i uśmiechem złożyli przyrzeczenie, że będą przestrzegali zasad bon ton-u oraz wstąpili do "Klubu Kulturalnego Wychowania".

 

W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 38 Gr. III - 23 osoby, Przedszkola nr 21 Gr. IV-23 osoby, Przedszkola nr 19 Gr. IV-19 osób oraz ze Szkoły Podstawowej nr.27 kl. 0a i 0b-29 osób.

 

Opr. Lucyna Dolecka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: