Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558209 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 maja 2009 r.

15-05-2009

We współczesnym świecie informacja stała się dobrem najwyższym, towarem, którego posiadanie daje młodemu człowiekowi przewagę w szkole, na różnych etapach nauki, a w późniejszym czasie na rynku pracy.

 

Propozycja szkoleń pod hasłem: BIBLIOTEKA - INFORMACJA - PRZEWAGA zorganizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek miała na celu przybliżenie biblioteki jako „źródła” wiedzy, „okna” do szeroko pojętej informacji. Szkolenia dotyczyły wykorzystania w bibliotece nowych technologii. Nowoczesne technologie to już codzienność, a jednocześnie przyszłość, mamy zatem obowiązek nauczyć młodzież zasad poruszania się w świecie społeczeństwa informacyjnego.

 

Propozycja ta świetnie wpisała się w program związany z Edukacją Czytelniczą i Medialną prowadzoną przez szkoły, a w szczególności propozycją właśnie dla klas szóstych – Zautomatyzowany system wyszukiwania danych. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom szkoły w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym pokazując, że biblioteka to naprawdę plus.

 

I tak w trakcie szkolenia, mającego charakter prezentacji multimedialnej omówiłyśmy pokrótce historię komputeryzacji. Zaprezentowałyśmy stronę internetową biblioteki. Przedstawiłyśmy możliwości jakie oferuje placówka: dostęp do Internetu na trzech stanowiskach w bibliotece, możliwości wynikające z automatycznej wypożyczalni (m.in. zamawiane, rezerwowanie książek, szybkie sprawdzanie limitu konta, historia wypożyczeń), możliwość komunikacji z biblioteką poprzez adres e-mail.

 

Kolejnym etapem szkolenia była prezentacja Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej i możliwości przeszukiwania jej zasobów. Uczniowie poznali cyfrowe metody prezentacji dokumentów.

 

Ostatnim etapem szkolenia było zapoznanie uczestników z katalogami on-line i sposobami ich wykorzystania. W tym celu zaprezentowano liczne przykłady.

 

Przygotowana przez nas prezentacja z pewnością pomoże uczestnikom w korzystaniu z szerokiej oferty usług biblioteki obecnie oraz w przyszłości.

 

Adresatem naszych szkoleń byli uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej Nr 27, kończący edukację w szkole podstawowej i rozpoczynający już wkrótce naukę w gimnazjach.

 

Szkolenia przeprowadzono:

  • 13.05 /środa/ o godz. 8:45 – dla klasa 6 ”a”
  • 13.05/środa/ o godz. 10:40 – dla klasa 6 „c”
  • 15.05/piątek/ 0 godz. 10:40 – dla klasa 6 „d”

 

Łączne w zajęciach wzięło udział 88 uczniów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: