Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18558338 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Mikołajki z Mikołajem

05-12-2009

Dzieci uwielbiają grudzień za święta, prezenty, ciepłą rodzinną atmosferę. Szczególną atencją darzą postać starszego pana z białą brodą ubranego w czerwony strój. To właśnie on sprawia radość, spełnia najskrytsze marzenia. Oczekiwanie na jego przyjście jest zawsze dużą przyjemnością. Tej tajemniczej postaci poświęcone zostały ostatnie zajęcia edukacyjne dla maluchów z Przedszkola Nr 21 oraz Przedszkola Nr 38. Mikołajki z Mikołajem, bo taką nazwę nosiły nasze spotkania zostały radośnie odebrane przez dzieci. Nasi milusińscy dzięki dużej wiedzy, a tym samym poprawnym odpowiedziom na wszystkie zagadki rozwiązali logogryf, którego hasłem był Mikołaj.

 

Wysłuchali jednej z legend o Św. Mikołaju opowiedzianej w oparciu o książkę "Wielka wyprawa Świętego Mikołaja - historia prawdziwa" spisaną przez Elfa zwanego Skrybą.

 

W zabawie "Mikołaj i nastrój" pobawiliśmy się słowem. Dzieci wypowiadały słowo - Mikołaj na różne sposoby: wesoło, smutno, ze zdziwieniem, ze złością, powolutku i szybko, sylabizując i nie tylko. Na koniec wszystkie stwierdziły, że to słowo najbardziej lubią wypowiadać radośnie. Kolejną zabawą było układanie puzzli na czas. Dzieciaki podzielone na drużyny: chłopców i dziewczynek miały za zadanie jak najszybsze ułożenie kilkunastoelementowych części w jedną postać oczywiście Mikołaja. Zadanie nie było łatwe niemniej dzieci i z nim poradziły sobie znakomicie.

 

W miarę zbliżania się końca zajęć u dzieci pojawiły się uśmiechy na twarzach, zobaczyły, bowiem postać "Pani Mikołajowej" ze słodką niespodzianką. Wyrysowały jeszcze prezenty, na jakie czekają i już mogły skosztować cukierków.

 

Poczęstunek jeszcze trwał, kiedy powolutku zaczął się tworzyć "mikołajkowy zaprzęg" i wyruszył w kierunku szatni gdzie pożegnaliśmy się do następnego spotkania.

 

W tym samym czasie Pani Kasia odwiedziła zaprzyjaźnione Przedszkola Nr 19 i 21. Maluchy z najmłodszych grup z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajeczek pt. "Bajka świąteczna", "Mikołaj" i "Prawdziwy święty Mikołaj"  oraz obejrzały zamieszczone w książeczkach ilustracje. Opowiedziały pani o oczekiwanej wizycie Mikołaja i spodziewanych prezentach.

 

Zajęcia zorganizowałyśmy w ramach cykli: Wędrówki po świecie książki oraz Bajkowi bohaterowie z wizytą u przedszkolaków. Łącznie wzięło w nich udział 113 dzieci.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: