Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24226234 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2008

VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

27-06-2008

VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM rozpoczął się w bibliotece przy Krzyżanowskiego uroczystym Pasowaniem na czytelnika uczniów klasy 0 z gr. V z Publicznego Przedszkola Nr 19 w Rzeszowie. Pasowanie stanowiło zakończenie całorocznego cyklu spotkań prowadzonych w naszej bibliotece pt. Wędrówka po świecie książki. Tym razem dzieci zostały zabrane w podróż do pewnej pięknej krainy, przeniosły się w świat Królowej Wiedzy. Podczas wcześniejszych wizyt odkrywały jej skarby jak również zwiedziły jej zamek. Teraz jednak na zakończenie dzieci musiały wykazać się zdobytą wcześniej wiedzą, aby móc uzyskać zaszczytny tytuł Damy Dworu lub Rycerza Jej Królewskiej Mości.

 

W związku z tym, iż tegoroczna akcja upłynęła w naszej filii pod hasłem: Kotki i pieski w literaturze dziecięcej zgromadzone dzieci miały okazję wysłuchać na zakończenie imprezy bajki o przygodach pewnego małego kotka – „Nie bój się, mały Mruczku” – Palomy Wensell.

 

Równocześnie w pobliskiej Szkole Podstawowej Nr 27 bajki – „Jak pies z kotem”   W. Drabika oraz „Była sobie Ruda”  P. Wilkoń, dwóm najmłodszym klasom – klasie 0 a i 0 b czytała Pani Lucyna. Zachęcała równocześnie dzieci do częstego odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami bądź dziadkami oraz korzystania z jej skarbów.

 

Kolejną imprezą w ramach akcji było Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 0 z gr. IV z Przedszkola Nr 19. Tak jak i poprzednie stanowiło ono zwieńczenie całorocznego cyklu spotkań z książką. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez Panią Halinę Piotrowską zastępcę dyrektora WiMBP w Rzeszowie dyplomu – Cała Polska Czyta Dzieciom dla Publicznego Przedszkola Nr 19 za współpracę z biblioteką przy Krzyżanowskiego oraz dotychczasowe zaangażowanie w akcję.

 

Kontynuacją aktywnego czytania dzieciom były też wizyty pań bibliotekarek w Przedszkolu Nr 21 i młodszych grupach Przedszkola Nr 19. Pani Kasia odwiedziła wszystkie grupy z Przedszkola Nr 21 czytając dzieciom w wieku 3 – 5 lat bajki W. Drabika – „Uśmiechnij się piesku”  oraz U. Kozłowskiej – „Kto się boi myszy?”. Pani Beata zaś 3 i 4-latków z P-la 19 zabawiała opowieściami między innymi o „Trzech małych kotkach”.  Te wizyty choć wyjątkowe poprzez fakt, iż odbywały się Tygodniu Czytania wpisały się w całoroczną pracę popularyzującą czytanie wśród dzieci jaką biblioteka, a w jej imieniu Pani Kasia prowadzi na terenie obu przedszkoli pod hasłem: Bajkowi bohaterowie z wizyta u przedszkolaków. 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: