Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24226286 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2008

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

29-08-2008

Wakacje to dla dzieci czas radości i wypoczynku. Oferta codziennych zajęć – „Słońcem malowane”, przygotowana przez bibliotekę przy Krzyżanowskiego dodatkowo urozmaiciła i uatrakcyjniła ten czas. Mimo, iż zajęcia miały charakter wolny dokładnie określono formułę spotkań.

  • W poniedziałki zaprosiłyśmy dzieci na rysowanie,
  • we wtorki na zabawy z plasteliną,
  • w środy zaproponowałyśmy wycinanie,
  • w czwartki – malowanie,
  • zaś w piątki różne letnie swawole.

 

Zajęcia te wkomponowano w cykl zaplanowanych czterech spotkań noszących tytuły: „Wakacje w mieście”, „Wakacje na wsi”, „Wakacje w górach”, „Wakacje nad wodą”.

 

Już w pierwszych dniach zawiązała się grupka aktywnych uczestników spotkań. Każdego dnia w zajęciach brało udział od 1 – 7 dzieci. Każde spotkanie było wcześniej przemyślane i przygotowane. Skarbnicą pomysłów okazały się, jak co roku książki gromadzone od lat w naszej bibliotece, między innymi z serii Każde dziecko to potrafi. I tak dzieciaki pokolorowały świat, narysowały między innymi portret przyjaciela, wymarzone wakacje czy najwyższe zwierzę świata.

 

Wykonały z plasteliny świeczniki, różnorodne zwierzęta. Powycinały morski świat, pociąg dookoła świata, spiralnego węża czy nakrycie głowy w postaci krokodyla. Pomalowały żółwie z kamieni, zakładki do książek, rozgwiazdy, talerzyki na letnie owoce i wiele innych.

 

Pod tajemniczym tytułem – różne letnie swawole kryły się gry i zabawy planszowe, zgadywanki, zabawa w teatr i inne równie ciekawe atrakcje.

 

Dużą frekwencją cieszył się też cykl pozostałych 4 spotkań. Celem spotkania „Wakacje w mieście” było przybliżenie dzieciom walorów stolicy Podkarpacia. W konkursie – Czy znasz swoje miasto? uczestnicy wykazali się znajomością miasta i swojej dzielnicy oraz spostrzegawczością - najciekawsze zabytki Rzeszowa należało zaznaczyć na rozdanych mapach. Uzupełnieniem zabawy była praca, będąca wyrazem marzeń dzieci – Co powinno powstać w Twoim mieście?.

 

„Wakacje na wsi” to zajęcia będące prezentacją walorów wsi jako miejsca wypoczynku. Zabawa w kalambury, zagadki, skojarzenia przyczyniły się do odkrycia, jak różnorodnie, ciekawie i niebanalnie można w takim miejscu spędzić lato. Wykonanie wiejskiej zagrody dla zwierząt oraz odgadnięcie zwierząt domowych będących zarazem bohaterami bajek zakończyło spotkanie.

 

Dzięki „Wakacjom w górach”  i zaproponowanej tam zabawie – Prawda czy fałsz? dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i ważnych informacji o położonych na terenie naszego kraju pasmach górskich, mieszkańcach tych terenów, najwyższych szczytach, a także obowiązujących na szlakach turystycznych oznaczeniach (tu miały do wykonania konkretne zadania). Urozmaiceniem były zagadki oraz ciekawostki dotyczące polskich gór i wykonanie wagoników kolejki górskiej z pudełek od zapałek.

 

Kończące cykl „Wakacje nad wodą”  były okazją do powstania floty łódek z łupinek orzechów i urządzenia emocjonujących zawodów.

 

Podsumowanie:

  • duża frekwencja – łącznie 210 uczestników,
  • aktywność i entuzjazm dzieci,
  • zadowolenie rodziców.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: