Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24703625 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Wydarzenia w 2022 roku

„Kameralny kącik” – pierwsze spotkanie klubu miłośników literatury w Filii nr 20 – relacja

29-07-2022

 

„Kameralny kącik” – pierwsze spotkanie klubu miłośników literatury w Filii nr 20 – relacja

 

30 czerwca 2022 r. w Filii nr 20 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się inauguracyjne spotkanie klubu miłośników literatury „Kameralny kącik”. Ponieważ niedawno rozpoczął się sezon letniego wypoczynku, nasza dyskusja dotyczyła „wakacyjnej sztuki relaksu i czytania”.


Oprócz czytelników naszej Filii bibliotecznej odwiedzili nas znakomici eksperci. Osoby związane zawodowo z różnorodną literaturą poleciły własne pozycje książkowe, które warto przeczytać w upalne, powolne dni. Tym razem w gronie „vip-ów” znalazły się regionalne autorki Anna Ziobro (mistrzyni w tworzeniu wzruszających i refleksyjnych historii obyczajowych) oraz Stanisława Bełch (która swoją poezją oraz dziecięcą wyobraźnią maluje wspaniałe sielankowe światy), a także Ewa Krupa (logopeda, pracownik Centrum Metody Krakowskiej), która pomogła nam spojrzeć na literaturę niebeletrystyczną pod innym kątem i przekonać się, że nauka może iść w parze z odpoczynkiem. Towarzyszyła nam również młodzież z Uniwersytetu Rzeszowskiego, zawsze chłonna wiedzy o książkach.


Podczas gorącej rozmowy w ten upalny dzień nie zabrakło licznych poleceń książkowych. Każdy z naszych dyskutantów umiłował sobie odmienne gatunki literackie jakie chętnie wybiera w czasie wolnym. Nie tylko lekkie powieści obyczajowe cieszą się popularnością, ale także biografie, pozycje popularnonaukowe czy oczywiście podróżnicze reportaże. Na wakacjach czytamy wszystko, bowiem to idealny moment na uzupełnienie zaległości.


Razem zastanowiliśmy się także jak zachęcić dzieci do sięgnięcia po lekturę (nie koniecznie szkolną) w przerwie od rozmaitych wakacyjnych aktywności. Zadaliśmy sobie pytanie jaka forma książki odpowiada nam najbardziej; papierowa, audiobook, inna wersja elektroniczna? Okazało się, iż wciąż wielbicieli tradycyjnej propozycji jest dość sporo. Zwłaszcza, że wiele książkowych wydań jest po prostu pięknych, zachęcających do sięgnięcia po nie, pomimo nierzadko dość dużych, wydawać by się mogło, nieporęcznych gabarytów. Także dzieci, dzięki temu, są bardziej zafascynowane światem ukrytym w tekście.


Ufff… ale gorąco! Zarówno w naszym kameralnym kąciku jak i za oknem panują wielkie upały. Czas zatem przerwać rozpędzającą się dyskusję i spokojnie, wygodnie delektować się słowem pisanym – na kocu, na hamaku, na leżaku, do wyboru, do koloru.


Dziękujemy naszym gościom specjalnym, studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz użytkownikom biblioteki za wartościową i przyjemną rozmowę o literaturze. Bo książki zasługują na to by troszeczkę o nich poplotkować, jak o największych gwiazdach – bo nimi z pewnością są dla naszych czytelników.


Zapraszamy na następne spotkanie po wakacjach.


Sylwia Wierzbińska

----------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: