Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553182 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

„Kocio w bibliotece” – relacja z Filii nr 20

28-02-2019

 

„Kocio w bibliotece” – relacja z Filii nr 20

 

Wiemy, że istnieje biblioteka dla ludzi, ale „Kocia biblioteka”? Cóż, koty to zwierzęta niezwykle inteligentne, nic więc dziwnego, że chcą zdobywać wiedzę czytając. A co wypożyczył mały, sympatyczny Kocio, bohater bajeczek regionalnej pisarki Stanisławy Bełch? Czyżby poradnik, „Jak łapać myszki?” dla początkujących, czy może wręcz przeciwnie, „O trudnej przyjaźni z każdym gryzoniem?”, któż to wie? Na pewno koteczek wiele się nauczy odwiedzając bibliotekę wraz ze swym starszym kompanem, Snipem.
 

19 lutego 2019 r. w Filii nr 20 przypomnieliśmy sobie jakie przygody miewają koty. Po ich niezwykłym świecie oprowadziła nas Stanisława Bełch - rzeszowska pisarka oraz poetka, a także kreatorka dwóch książkowych kocurów, Snipa i Kocia. Razem obchodziliśmy Dzień Kota. Bo wspaniałe futrzaki zasługują na swe święto. A działo się wiele. Ciekawe opowiadania, czytanie o „kociej bibliotece”, trudne zagadki i zabawy plastyczne. Dzieci opowiedziały o swoich pupilach; prawdziwych i tych pluszowych. Szczęśliwcy odpowiadający na pytania związane z twórczością naszej autorki mieli okazję wygrać pięknie wystrojone kotki w formie zakładek oraz nadać im imiona. Podczas prac plastycznych dzieci stworzyły koty, które są mięciutkie jak prawdziwe, aż chce się je pogłaskać. Każdy inny, każdy odświętnie udekorowany i każdy doniośle miauczący głosem dziecka. Jednak czym byłyby uroczystości bez tańca? Uczestnicy zabawy wykonali koci układ ruchowy naśladując zwierzaki. Dzieci przeciągały się, prężyły, wyginały, a nawet… pokazywały pazurki. Hymmm… czy ktoś nabrał ochoty na skosztowanie myszki? Miejmy nadzieję, że nasi tancerze nie wczuli się aż tak bardzo w swe kocie wcielenia. Wszystkim zabawom przyglądali się pluszowi Snip i Kocio, niezwykle dumni z faktu, iż obchodzą własne święto. Swe zdanie o zdarzeniu wyraziły także inne koty zilustrowane przez Katarzynę Bełch-Sebastian, spoglądające z plakatu na zadedykowaną im imprezę. Miauczeniu i psotom nie było końca. Gdy wszystkie milutkie, papierowe kotki zostały już ukończone, a dzieci kocio odprężone, przyszedł czas na nagrody w postaci kolejnych pięknych zakładek. Każdy wiedział jak zdać ostatni egzamin aby zwyciężyć.
 

Dziękujemy Stanisławie Bełch za wspólnie spędzone święto na cześć naszych milutkich przyjaciół. Dziękujemy także honorowym gościom, Snipowi i Kociowi za wspaniałą zabawę oraz przypomnienie nam jak ważne jest częste odwiedzanie biblioteki. Kto wie, może kiedyś spotkacie w naszej Filii Kocia przeglądającego nowości w dziele przyrodniczym?


Wszystkim kotom małym i dużym życzymy dziewięciu żywotów szczęścia! Oby mleka (nie koniecznie ptasiego) nigdy wam nie brakowało.


Oficjalna strona internetowa Stanisławy Bełch:

http://www.belchstanislawa.pl/

Sylwia Wierzbińska

-------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: