Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553146 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

„Ferie z książką” w Filii nr 20 - relacja

28-02-2019

„Ferie z książką” w Filii nr 20

 

Ferie to czas odpoczynku. Czy można zrelaksować się przy dobrej książce? Jak najbardziej. A czy książka kojarzy się też z aktywnością? W Filii nr 20 udowodniliśmy, że „Ferie z książką” to najlepszy wybór. „Zimowy przystanek” to miejsce, w którym nie było miejsca na nudę. Zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, gry, niezwykli goście, a nawet… baśniowe czary. Oto co przygotowała biblioteka dla swych najmłodszych czytelników.

„Co w saniach chowa Śniegu Królowa?” - 12 lutego zadaliśmy sobie to właśnie pytanie. Odpowiedź brzmiała; całą zimę! Może i za oknem brakuje bieli, ale w bibliotece jest jej pod dostatkiem. W dodatku śniegiem wyczarowanym przez Królową można bawić się bez rękawiczek, jest on bowiem… ciepły! To prawdziwe czary! Czego bohaterka baśni H. Ch. Andersena dla nas nie stworzyła? Bałwan, śnieżki dzięki którym rozegrała się prawdziwa bitwa, sople i śnieżynki spadające na środek sali bibliotecznej. Zimowe zabawy są możliwe zawsze i wszędzie, wystarczy odrobina magii.

„Gdy za oknem zima, gra się przypomina” – 14 lutego przyszliśmy do biblioteki prosto z mrozów poranka aby się rozgrzać. Dlatego na dzieci czekały przeróżne zabawy ruchowe, podczas których należało wykonać specjalne zadania, nieraz z pomocą książek. Następnie przyszedł czas na relaks przy grach planszowych. Ale nie są to zwykłe gry. Dzięki nim mogliśmy lepiej poznać literki i trudne słówka. Po takich rozgrywkach aż chce się wypożyczyć kolejną książkę.

„Kocio w bibliotece” – 19 lutego razem z regionalną autorką dla dzieci, Stanisławą Bełch świętowaliśmy Dzień Kota. Wiedzieliście, że istnieje „kocia biblioteka”. Ciekawe co wypożyczył jeden z bohaterów bajeczki naszego gościa. Czyżby poradnik „Jak łapać myszy?” dla początkujących, a może coś dla wędkarzy? W końcu kotki uwielbiają rybki. Cóż, na pewno mały Kocio wie, że czytanie to ważna sprawa. A co z dobrą zabawą? I tej u nas nie brakowało! Koci taniec pełen przeciągania i pomiaukiwania, warsztaty plastyczne i zagadki z nagrodami. Psotom nie było końca.

„Bezpieczeństwo przede wszystkim” – 21 lutego gościem tej niezwykle ważnej prelekcji był funkcjonariusz policji, Mieczysław Kuczmarz. Dowiedzieliśmy się jak zachować się w trudnych sytuacjach, nie tylko podczas ferii czy zimy, ale przez cały rok. Dzieci poznały także tajniki zawodu stróża prawa. Zadawaliśmy mnóstwo różnych pytań, przy okazji przypominając sobie dobrze znaną baśń o Czerwonym Kapturku. Uczestnicy prelekcji wiedzą już, że dziewczynki w czerwonym płaszczyku nie warto naśladować, a o pomoc można zgłosić się nie tylko do policjanta, ale wielu innych osób oraz instytucji. Tylko uważajcie na siebie!

Dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom oraz gościom za wspólnie spędzone ferie.

Sylwia Wierzbińska

----------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: