Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779475 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2019 roku

„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” – relacja z Filii nr 20

26-06-2019

„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” – relacja z Filii nr 20


„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”, któż oparł by się tej prośbie? Chyba nikt. Zatem w ramach III edycji Festiwalu Wyczytanej Książki, w Filii nr 20 WiMBP odbyło się przemiłe czytanie. Mali goście z przyjemnością słuchali wierszy odczytywanych przez sympatyczne głosy babć regularnie odwiedzających naszą bibliotekę. Spotkanie nosiło podtytuł „Zwierzyniec Brzechwy”, gdyż właśnie twórczości Jana Brzechwy związanej z naszymi „braćmi mniejszymi” było poświęcone. Co mają ze sobą wspólnego mucha, kaczka, hipopotam, pies, ryby, żaby, raki i wiele innych zwierzątek? Oczywiście to, że wywołują uśmiech na twarzach dzieci. Zwłaszcza gdy w zabawny, ale i pouczający sposób pisze o nich jeden z największych twórców dla najmłodszych.
 

Wiadomo że babcia to najlepszy partner do rozmowy, który wysłucha, zrozumie i pocieszy. Dlatego po przeczytaniu każdego utworu dyskutowaliśmy na temat jego znaczenia, śmiejąc się przy tym bez końca. Dzieci recytowały znane wierszyki razem z babciami. Kaczka Dziwaczka byłaby dumna i zarumieniona, wiedząc jak dobrze mali czytelnicy znają jej przypadki.


Następnie wspólnie łowiliśmy ryby, które uciekły z jednego z wierszy, wpadając prosto w siatkę. Dzieci wzięły także udział w turnieju puszczania baniek. Kto zrobi najwięcej i największą? A kto złapie je wszystkie, spadające niczym leciutkie konfetti?


Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, ale prawdziwą radość sprawiło spędzenie czasu z babciami i poezją. To idealne połączenie, którego sumą jest miłość. A jak wiadomo miłość jest słodka, zupełnie jak nasz poczęstunek dla dzieci i specjalnych gości. Zwierzątka zapraszają na bankiet!


Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Sylwia Wierzbińska


------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: