Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779497 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2019 roku

Pory roku z bajkowymi misiami: „Przygotowujemy się do lata” – relacja z Filii nr 20

26-06-2019

Pory roku z bajkowymi misiami:
„Przygotowujemy się do lata” – relacja z Filii nr 20

 

11 czerwca w Filii nr 20 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zdarzył się straszliwy wypadek. Ratunku! Pomocy! Wołały misie. Wszystkie powpadały do wody, a przecież głuptaski nie potrafią pływać. Ech… Nie słuchały uważnie podczas lekcji o bezpieczeństwie nad wodą. Czy ktoś nas uratuje!? Pytały mokre i przestraszone. Ależ tak! Oto są wasi wybawcy. To… dzieci! Na szczęście kolejne spotkanie w bibliotece z cyklu „Pory roku z bajkowymi misiami” dotyczyło lata oraz bezpiecznych zabaw podczas wakacyjnego odpoczynku. Nasi mali ratownicy dzielnie wykonali swe zadanie. Nie straszne im były fale. Z orężem w postaci ratunkowego koła, ocaliły wszystkie misie, wyławiając je z wodnych czeluści. Dziękujemy, dziękujemy! Wołały radośnie pluszaki. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Nawet największy miś mieszkający w bibliotece uronił łezkę wzruszenia. Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą misiaczki! Już zawsze będziemy ostrożne! Obiecujemy!
 

Dobrze już, dobrze. Precz wszelkie smutki. Pamiętajmy, że lato i wakacje to czas wyjątkowej zabawy. Podczas spotkania w bibliotece, dzieci przekonały się jak wspaniale jest spędzać ciepłe dni nad wodą łowiąc ryby, czy podróżując różnymi środkami transportu. Razem ze znanym już nam misiem Bambu, dowiedzieliśmy się na co uważać podczas wakacji. Zbyt mocne słońce? Żaden problem, wystarczy parasol. Lęk przed pływaniem? Zabierzcie ze sobą koło ratunkowe.


A cóż to… Jedno z dzieci złowiło rekina podczas bibliotecznego wędkowanie? Hymmm… słyszeliśmy o zupie żółwiowej, ale potrawa z rekina…?


Dzieci, które razem z nami przygotowywały się do lata, wiedzą już jak udać się w daleką podróż, bezpiecznie bawić się nad wodą, co zabrać ze sobą do walizki oraz jak złowić największą rybę. Wspólnie wspaniale przywitaliśmy wakacje. Lato trwaj, bo jesteś piękne. Tylko uważajcie na siebie!
 

Sylwia Wierzbińska

----------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: