Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333379 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Pasowanie na czytelnika – relacja z Filii nr 20

25-06-2019

Pasowanie na czytelnika – relacja z Filii nr 20

 

Wraz z początkiem czerwca dzieci regularnie odwiedzające naszą bibliotekę zostały powitane przez fanfary w postaci ptasiego śpiewu. Promienie złotego słońca niczym blask reflektorów padały na każdą uśmiechniętą buzię. Nawet biblioteczne pluszaki siedziały jakby bardziej wyprostowane, oczekując czegoś bardzo ważnego. Cóż to? Moment, na który czekał każdy malec uczęszczający na zajęcia biblioteczne! Najmłodsi wielbiciele książek zostali uroczyście i oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki.


Na początek, przypomnieliśmy sobie nasze wspólne spotkania. Razem poznawaliśmy pory roku, uczestniczyliśmy w wiosennych porządkach wraz z bajkowymi Zezią i Gilerem, wykonywaliśmy laurki na Dzień Matki, obchodziliśmy Święto Książki i Praw Autorskich, Międzynarodowe Święto Lasów, a także Święto Postaci z Bajek. Poznaliśmy również wielu wspaniałych gości. Dzieci powitały w bibliotece pracownika schroniska „Kundelek”, Katarzynę Pokrzywę wraz z jej towarzyszem, pieskiem Ząbkiem. Wspólnie z regionalną autorką Stanisławą Bełch przemierzaliśmy najpiękniejsze zakątki Rzeszowa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bajkowi Snip i Kocio obchodzili razem z nami także Święto Kota. Kierownik Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie, Elżbieta Dudek-Młynarska opowiedziała nam o polskich tradycjach, zaś mgr Ewa Nowak-Koprowicz uczciła z nami 15-lecie istnienia Polski w Unii Europejskiej. Gościliśmy także mgr Annę Kowal-Jóźwik w ramach cyklu „Razem raźniej!”, ucząc się przyjaźni i zrozumienia siebie nawzajem.


Dzięki tym spotkaniom mogliśmy bawić się, czytać przeróżne bajeczki i wierszyki, poznawać ciekawostki dotyczące otaczającego nas świata oraz rozwijać wrażliwość. Wszystko dzięki naszym znakomitym gościom.


Teraz dzieci są już gotowe. Możemy przystąpić do egzaminu. Malcy odpowiadali na pytania związane z popularnymi baśniami, a następnie przypominali jak należy zachować się podczas wizyty w bibliotece i jak okazać książce szacunek. Każdy przeszedł próbę zdając egzamin na 6tkę z plusem.


Czas na uroczystą przysięgę: „Tobie książko przyrzekamy…” Aż łezka błyszczy w oku, a serce rośnie. Każdy został uhonorowany ważnym tytułem. Dziewczynki stały się Księżniczkami Biblioteki, otrzymując miano Lady Książki. Chłopcy zostali mianowani Rycerzami Książki, ciesząc się tytułem „Ser” na włościach Bibliotecznych. Brawo, brawo! Wiwat Księżniczki! Wiwat Rycerze! Niechaj wasz biblioteczny zamek i misiowi poddani nie czekają na was. Odwiedzajcie ich codziennie. Wypożyczajcie jak najwięcej książek, albowiem jesteście już oficjalnymi Czytelnikami.


Nasi Rycerze i Księżniczki otrzymali pamiątkowe książeczki o przygodach rybek oraz o wizycie w muzeum. To idealne historie na wakacje.


Witamy was! Niech każda książka otworzy się przed wami, odkrywając wiele nowych tajemnic, przygód i pięknych zdań.

Sylwia Wierzbińska

-------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: